Jonizatory Wody aQuator

Czym jest zakwaszenie organizmu? – objawy, skutki i leczenie

Zakwaszenie organizmu to obecnie powszechnie występujący problem, wynikający m.in. z nieprawidłowej diety, stresu i niezdrowego stylu życia. Dowiedz się więcej o jego przyczynach oraz sprawdź, jak rozpoznać zakwaszenie organizmu i skutecznie z nim walczyć.

Zakwaszenie organizmu – co to takiego?

Co to jest zakwaszenie organizmu?Chociaż większość z nas spotkała się zapewne z tym określeniem, często nie mamy szczegółowej wiedzy na ten temat. Jak sama nazwa wskazuje, zakwaszony organizm to taki, w którym znajduje się zbyt dużo związków kwasowych. Możemy więc mówić o zachwianiu równowagi kwasowo-zasadowej, ponieważ w naturalnych warunkach nasze komórki mają odczyn lekko zasadowy. Prawidłowe pH krwi waha się w granicach od 7,35 do 7,45. Z odczynem kwaśnym mamy do czynienia jedynie w przypadku soków trawiennych w żołądku oraz moczu.

Przyczyny zakwaszenia organizmu w dzisiejszych czasach związane są w szczególności z szybkim tempem życia i jego konsekwencjami: brakiem ruchu, stresem i niewłaściwą dietą. Trzeba pamiętać, że wszystkie przyjmowane przez nas pokarmy i płyny mają swój odczyn pH, który wpływa na rodzaj związków kumulowanych w organizmie. Jeżeli spożywamy i pijemy przede wszystkim produkty kwasotwórcze, możemy doprowadzić do zakwaszenia. Oprócz diety do zakwaszenia przyczynia się też np. zanieczyszczenie środowiska toksynami, brak snu czy siedzący tryb życia.

Zakwaszenie organizmu – objawy

Objawy zakwaszenia organizmu są bardzo niespecyficzne, dlatego łatwo je przegapić, zrzucić na karb zmęczenia, dolegliwości żołądkowych lub innych. Im silniej zakwaszony jest organizm, tym bardziej dokuczliwe stają się objawy.

Na początku możemy spodziewać się takich symptomów jak np. zgaga, biegunka i zaparcia, spadek libido, nieprzyjemny posmak w ustach. Pojawić się mogą bóle głowy, zmęczenie oraz senność. Inne możliwe objawy to bóle mięśni, problemy z krążeniem dotyczące kończyn, problemy z zatokami lub problemy skórne.

Na dalszym etapie objawy zakwaszonego organizmu to m.in. infekcje wirusowe i grzybicze, obrzęki i stany zapalne, alergie, migreny, problemy z płodnością czy depresja i bezsenność. Charakterystyczne jest wystąpienie zespołu metabolicznego, związanego z takimi chorobami jak otyłość oraz insulinooporność. Jeżeli nie zmieniamy nawyków żywieniowych i stylu życia, długotrwałe zakwaszenie organizmu może zwiększać ryzyko wystąpienia nowotworów czy chorób autoimmunologicznych.

jonizator wody przeciw zakwaszeniu organizmu

Jak sprawdzić, czy organizm jest zakwaszony?

Wiele osób zastanawia się, jak sprawdzić zakwaszenie organizmu? Wystarczy wykonać proste badanie moczu, pozwalające zbadać jego pH – możemy przeprowadzić je samodzielnie lub zanieść mocz do laboratorium. Jeżeli wykonujemy je samodzielnie, stosujmy się dokładnie do wskazówek producenta. Zwykle należy wykonywać badanie przez kilka dni, z porannego moczu. Po zanurzeniu papierka lakmusowego w moczu trzeba porównać jego kolor ze specjalnym wzornikiem. Zasada jest prosta – im wyższa kwasowość moczu, tym wyższy poziom zakwaszenia organizmu.

Jak sprawdzić, czy organizm jest zakwaszony za pomocą badania krwi? Możemy zdecydować się na tzw. badanie gazometryczne, podczas którego oceniona zostanie równowaga kwasowo-zasadowa.

Skutki zakwaszenia organizmu

Zakwaszenie organizmu to poważny problem, zwłaszcza jeśli borykająca się z nim osoba nie podejmuje odpowiednich działań w celu przywrócenia równowagi kwasowo-zasadowej. Skutki zakwaszenia organizmu dotyczą funkcjonowania wielu narządów i układów, przez co mają silny wpływ naszą codzienność. Długotrwałe zakwaszenie to prosta droga nie tylko do otyłości, ale i do poważnych chorób jak np. nowotwory, stwardnienie rozsiane, gruźlica czy choroba wrzodowa.

Zakwaszenie organizmu - leczenie

Leczenie zakwaszenia organizmu polega na przywróceniu równowagi kwasowo-zasadowej. Chociaż na rynku znajdziemy suplementy diety sprzyjające odkwaszaniu, podstawę powinna stanowić tzw. dieta alkaliczna, bazująca na spożywaniu produktów o zasadowym odczynie (głównie warzywa i niektóre owoce) i unikaniu produktów kwasotwórczych (np. mięso i kawa). Pomocne jest picie wody alkalicznej, skutecznie przywracającej prawidłowe pH organizmu, przyspieszającej metabolizm, dostarczającej wielu dobroczynnych minerałów oraz zwalczającej nadmiar wolnych rodników.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl