Jonizatory Wody aQuator

Jak woda alkaliczna działa na dnę moczanową?

Brak dobrze zbilansowanej diety jest przyczyną wielu chorób i schorzeń. Wśród nich wymienić można m.in. dnę moczanową, która objawia się uporczywym bólem i obrzękiem w okolicach stawów, atakuje również ścięgna. Dna moczanowa wymaga konsultacji z lekarzem i odpowiednio dobranej terapii, leczenie jednak warto wspierać domowymi sposobami, np. wodą alkaliczną.

Dna moczanowa - lekarzprawdę powie

Dna moczanowa powiązania jest z bólem, który w najbardziej ostrej formie - uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie. Początkowo atakuje poszczególne stawy, zwłaszcza na stopach i dłoniach oraz barkach i kolanach. Wraz z postępującą chorobą ból nabiera przewlekłego charakteru i rozlewa się po kolejnych partiach ciała. Dna moczanowa bywa zdradliwa - w poszczególnych fazach może nie dawać żadnych objawów, tylko po to by w kolejnym etapie powrócić ze zdwojoną siłą i znacznie obniżyć komfort życia chorego.

Lekarz rodzinny lub reumatolog diagnozuje dnę na podstawie badań krwi i moczu - stężenia kwasu moczowego w organizmie oraz podczas podczas badania płynu stawowego. Leczenie odbywa się przy pomocy leków obniżających stan zapalny i łagodzenia bólu. Do skutecznej walki niezbędna jest również jednak zmiana nawyków i wprowadzenie nowej diety.

Dieta przy wysokim kwasie moczowym

Główną przyczyną problemów z dną moczanową jest wysokokaloryczna dieta, oparta na tłuszczach i węglowodanach. Przyjmowanie posiłków opartych na wysokoprzetworzonych produktach, zakwasza organizm i zwiększa podatność na różnego rodzaju choroby i schorzenia.

Alkaliczne jedzenie, o zasadowym odczynie pH, pozwala na odbudowę naturalnej ochrony organizmu. Wśród produktów w menu chorego powinny dominować surowe, świeże warzywa i owoce oraz produkty pełnoziarniste. Do diety warto też wprowadzić różnego rodzaju kasze, wysokiej jakości nabiał i orzechy. Należy ograniczać też jedzenie mięsa.

 

Proszek zasadowy a dna moczanowa

Jednym ze sposobów na odkwaszenie organizmu jest proszek zasadowy, w którego skład wchodzą witaminy i składniki mineralne, niezbędne do stworzenia przyjaznego pH w ludzkim ciele. Witaminowo-mineralna kuracja pozwala na przywrócenie naturalnej równowagi organizmu i wraz z leczeniem, umożliwia szybkie złagodzenie objawów dny.

Jaką wodę pić przy dnie moczanowej?

Dieta i suplementy to jednak nie wszystko - w leczeniu pomaga również woda alkaliczna. Dna moczanowa doskonale rozwija się w środowisku zakwaszonym, dieta wspomagana wodą alkaliczną pozwala na oczyszczenie organizmu i eliminację czynników ułatwiających postępowanie choroby. Wśród jej zalet warto wymienić korzystny wpływ na układ odpornościowy organizmu oraz układ sercowo-naczyniowy.

Puryfikacja organizmu jest kluczowym elementem leczenia takich schorzeń jak dna moczanowa. Woda alkaliczna doskonale wspomaga usuwanie przyczyn zakwaszenia organizmu, może być również stosowana w ramach działań profilaktycznych.

Jak zrobić wodę alkaliczną o właściwej strukturze?

Woda alkaliczna ma budowę zbliżoną do tej, która znajduje się w naszym organizmie. Jak zrobić ją w warunkach domowych? Najprostszą metodą jest skorzystanie z jonizatora, który podczas procesu elektrolizy wokół katody zgromadzi dodatnie jony metali alkalicznych i wodorotlenowe, natomiast przy anodzie skupią się ujemne jony chloru, siarki, fosforu. W ten sposób uzyskamy wodę alkaliczną o heksagonalnej strukturze i co ważne woda ta nasycona będzie aktywnym wodorem.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl