aQuator

Warto wiedzieć

Zjawisko jonizacji to proces, w którym dochodzi do powstania jonu o ładunku dodatnim lub ujemnym z obojętnego atomu lub cząsteczki.

Elektroliza wody jest procesem elektrochemicznym, w którym woda rozkładana jest na wodór i tlen pod wpływem prądu elektrycznego.

To urządzenie gospodarstwa domowego, które zwiększa pH wody pitnej wykorzystując elektrolizę, aby oddzielić ze strumienia wody związki zasadowe i kwasowe.

Jonizator wody to urządzenie zbudowane z dwóch elektrod: dodatniej anody i ujemnej katody. Po włączeniu słabego prądu odbywa się dysocjacja, czyli rozdzielenie cząstek. Dzięki temu możliwe jest rozłączenie zasadowych jonów metali i jonów wodorotlenowych od kwasowych resztek.

Jonizator aQuator w zależności od modelu produkuje wodę alkaliczną i kwasową oraz wodę srebrną.

Woda alkaliczna, inaczej zasadowa, ma odczyn zasadowy (pH wyższe niż 7,5), ma obniżony potencjał ORP w zakresie od -150  do -700 mV, zawiera antyoksydanty.

Woda alkaliczna wykazuje właściwości oczyszczające organizm z toksyn, jego odkwaszanie i działanie antyoksydacyjne, poprawia natlenienie czerwonych krwinek i nawodnienie komórek. Woda alkaliczna inaczej zasadowa wpływa korzystnie na układ sercowo-naczyniowy i odpornościowy, a także wspomagać leczenie wielu chorób, w tym cukrzycy.

Woda kwaśna zawiera jony chlorkowe i siarczkowe, co ma wpływ na niskie pH mieszczące się w przedziale 1,8 – 4,0, a także wysokie ORP, które przekracza nawet +1000 mV.

To woda nasycona rozpuszczonymi jonami srebra, dodatnimi, które działają antybakteryjnie. Przemieszczają się one w stronę ścianek bakterii. Ze względu na to, że są dużo mniejsze od niej, z łatwością dostają się do środka mikroorganizmu, blokując działanie fermentów i bakterii.

Porcję wody alkalicznej powinno się ustalać na podstawie wagi ciała. Na każdy kilogram masy zaleca się picie ok. 30 ml. W przeliczeniu na dzienną porcję wychodzi średnio 2 – 2,5 l. W celach profilaktycznych należy pić wodę alkaliczną o pH mieszczącym się w przedziale 8,5 – 9,5. Idealna pora to 30 minut przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku. Wraz z wodą do organizmu dostarczane są substancje odżywcze i zarazem eliminowane produkty przemiany materii.

Najlepiej pić ją na bieżąco. To zalecenie związane jest z faktem, że jony hydroksylowe utrzymują się do około 18, maksymalnie 24 godzin. A to oznacza, że w takim czasie zachowuje swoje właściwości antyoksydacyjne.

Najlepiej wodę jonizowaną przechowywać w lodówce w szklanej butelce, szczelnie zamkniętej. Ważne, aby butelka była dobrze oczyszczona. Bardzo wysoko zjonizowaną wodę (na poziomie powyżej 11 pH) warto umieścić w butelce lub innym szklanym naczyniu, które nie przepuszcza światła.

Aby do tego doprowadzić, należałoby niemal niczego nie jeść, z tego co jest dostępne na rynku, ponieważ zdecydowana większość pożywienia i napojów zakwasza organizm i niezmiernie ciężko byłoby doprowadzić do alkalozy, czyli nadmiernej alkaliczności.

Tylko na początku, ponieważ następuje oczyszczenie organizmu. Organizm będzie wracał do równowagi kwasowo – zasadowej, a więc być może pojawią się bóle głowy, wahania nastroju i potencjału energii, wzdęcia, zaparcia. Obserwując takie oznaki przez pierwsze tygodnie, można mieć pewność, że woda alkalizuje organizm, usuwa toksyny i przygotowuje organizm do prawidłowej pracy.

Wykorzystuje się ją w leczeniu chorób skóry i grzybicy. Działa ochronnie i zarazem zapobiega rozwojowi bakterii oraz grzybów. Wodę kwasową stosuje się w stanach zapalnych gardła, do płukania i smarowania jamy ustnej. Woda lekko kwasowa wstrzymuje proces starzenia się skóry.

Kwasica to stan zwiększonej kwasowości krwi, w którym pH krwi spada poniżej normy, stan spowodowany zwiększeniem zawartości kwasów lub utratą zasad. Kwasica może być wyrównywana (jeżeli odczyn pH krwi nie ulega zmianie) oraz niewyrównywana (jeżeli zawiodą mechanizmy regulacyjne i dojdzie do spadku pH krwi).

Woda srebrna ma właściwości bakterio, grzybo i wirusobójcze. Zabija bakterie odporne na antybiotyki oraz nie reaguje w jakikolwiek sposób z innymi lekami. Hamuje rozwój patogenów poprzez utworzenie środowiska, w którym nie są one w stanie się rozwijać, a także rozmnażać.

Woda srebrna pomocna jest przy: przeziębieniu, grypie, trądziku, problemach żołądkowych, chorobach dziąseł, zapaleniu spojówek oraz przy łuszczycy, czy ranach.

ORP to synonim terminu redox – zdolność roztworu do przyłączania lub oddawania elektronów. Wartość mierzona jest w mV (mili-woltach).

Napięcie powierzchniowe to zjawisko fizyczne występujące na styku powierzchni z ciałem stałym, gazem lub inną cieczą, przejawiające się tym, że zachowuje się ona jak napięta, sprężysta błona (siły napięcia powierzchniowego utrzymują opadły liść na powierzchni wody).

PH to ilościowa skala zasadowości oraz kwasowości roztworu wodnego. Opiera się na stężeniu jonów wodorowych w danej cieczy. Wartości w skali pH wahają się od 0 do 14. pH = 0 oznacza bardzo silny, żrący kwas, z kolei pH = 14 oznacza najsilniejszy odczyn zasadowy roztworu.

Redox (potencjał utleniania/redukcji) – zdolność substancji do oddawania lub zabierania elektronów innej substancji. To proces, w którym następuje wymiana elektronów między substancją utleniającą a redukującą, na skutek czego atomy pierwiastków biorących udział w reakcji zmieniają swój stopień utlenienia. Utlenienie polega na oddawaniu elektronów przez atomy lub grupy atomów (proces dezelektronacji). Odebranie elektronów możliwe jest tylko wówczas, gdy w układzie oprócz atomów, cząsteczek lub jonów oddających elektrony obecne są atomy, cząsteczki lub jony zdolne do równoczesnego pobrania elektronów. Toteż proces utlenienia przebiega zawsze równolegle z procesem redukcji i odwrotnie: redukcji towarzyszy utlenienie. Ujemna wartość ORP – wskazuje, że roztwór zawiera wolne elektrony, które mogą być oddane, tzn. że roztwór ma właściwości redukcyjne. Dodatnia wartość ORP – wskazuje, że w roztworze brakuje elektronów, tzn. że roztwór ma właściwości utleniające.

Stres oksydacyjny to uszkodzenie komórek wywołane reaktywnymi formami tlenu, np. uszkodzenia organizmu wywoływane przez wolne rodniki.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl