Jonizatory Wody aQuator

Rety! Cukrzyca, co robić?

Rety! Cukrzyca, co robić?

O cukrzycy i jej powikłaniach wiemy coraz więcej, a mimo to coraz więcej osób choruje. Tempo życia, stres i niezdrowa dieta, których skutki odczuwamy z opóźnieniem, niszcząco działają na nasz organizm. Wszyscy to wiemy, ale reagujemy dopiero wtedy, kiedy pojawia się problem zdrowotny.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Trudno o bardziej właściwe stwierdzenie w przypadku cukrzycy. Następstwa choroby są widoczne niemal w całym organizmie, nie wspominając o kosztach leczenia i codziennych uciążliwościach. A wystarczyłoby niewiele, żeby móc cieszyć się dobrym zdrowiem. Jednym z trzech elementów, poza dobrymi nawykami żywieniowymi i aktywnością fizyczną jest właściwe nawadnianie organizmu. Dlaczego? Dlatego, że sami składamy się w ponad 70% z płynów, a dokładniej z wody i dostarczanie jej we właściwej postaci do organizmu ma kluczowe znaczenie dla zdrowia. Dlatego wodzie warto przyjrzeć się bliżej. Każdy z nas ją pije, ale nie każdy wie, że tylko woda o określonych właściwościach pomaga w utrzymaniu zdrowia, jak i w powrocie do niego w razie choroby. Woda jonizowana, bo o niej mowa wspiera leczenie cukrzycy, dostarczając alkaliczne jony wapnia, ułatwia neutralizowanie kwasów i wspiera prawidłowe funkcjonowanie trzustki. Dodatkowo jej antyoksydacyjne właściwości pozwalają chronić komórki beta przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Czym jest woda alkaliczna?

Woda alkaliczna (nazywana potocznie jonizowaną) charakteryzuje się wyższym poziomem pH (czyli potencjału wodoru) i ma obniżony potencjał ORP (utleniania-redukcji). Powstaje w  wyniku procesu elektrolizy, dzięki któremu zwykła woda z kranu nabiera wielu cennych dla organizmu właściwości: alkalizujących, natleniających, antyoksydacyjnych i oczyszczających. Jest bogata w przyswajalne jony metali alkalicznych: wapnia, magnezu, potasu i sodu. Dzięki nim dochodzi do neutralizowania resztek kwasowych i utrzymywania równowagi kwasowo - zasadowej organizmu, czyli podstawy zdrowia. W sytuacji kiedy organizm jest zakwaszony następuje zwiększenie gęstości krwi. Jeżeli dodać do tego nadmiar glukozy we krwi, wtedy układ krwionośni przestaje właściwie funkcjonować, naczynia włosowate tracą swoją przepustowość, a w efekcie końcowym do tkanek nie jest dostarczana właściwa ilość składników odżywczych i zaczynają się powikłania cukrzycowe.

Woda alkaliczna pomaga zwalczyć cukrzycę

Tak! Woda alkaliczna to jednak nie magiczna różdżka. Nic nie stanie się w mgnieniu oka i potrzebna jest dyscyplina. Regularne picie wody alkalicznej pozwala dostarczać trzustce niezbędne jony wapnia, których niedobór wpływa na zmniejszenie wydzielania insuliny i w efekcie blokuje przedostawanie się glukozy do komórek. Testy kliniczne prowadzone przez dr Dinę Aschbach przekonują, że właściwości wody alkalicznej w leczeniu cukrzycy są nie do przecenienia. Wykazała ona bowiem, że przy zastosowaniu wody alkalicznej w kuracji leczniczej zmniejszyła się ilość cukru we krwi pacjentów ze zdiagnozowaną cukrzycą. Po upływie 4-6 tygodni od jej stosowania zapotrzebowanie organizmu na insulinę zmniejszyło się nawet o 70%, a ilość glukozy została zredukowana do poziomu 30%. Inny naukowiec - Keijiro Kuwabara stwierdza w swych badaniach, że poziom glukozy we krwi, zapotrzebowanie na insulinę oraz stężenie hemoglobiny glikowanej ulegały stopniowej poprawie nawet do 5 miesięcy po zaprzestaniu picia jonizowanej wody.

 

Co robić?

Przede wszystkim działać prewencyjnie, a jeżeli już nastąpił stan choroby cukrzycowej podjąć działania naprawcze. Tym to ważniejsze, że Polska wg Światowej Federacji Diabetyków zajmuje już jedno z czołowych miejsc w niechlubnym światowym rankingu osób ze stanem przedcukrzycowym. Regularne picie jonizowanej wody alkalicznej wspiera powrót do zdrowia, chroni nas i naszych bliskich przed ryzykiem zachorowania nie tylko na cukrzycę ale i inne choroby, określane dzisiaj mianem cywilizacyjnych. Patrząc na kraje dalekiego wschodu, gdzie woda jonizowana jest bardzo popularna, a tamtejsi ludzie cieszą się dobrym zdrowiem i sprawnością fizyczną do późnej starości, warto skorzystać z ich mądrości i kopiować dobre wzorce w trosce o swoje zdrowie. Nie dosyć, że niewiele nas to kosztuje, to jeszcze jakie przyniesie korzyści!

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl