Jonizatory Wody aQuator

Woda alkaliczna a odchudzanie

Czy woda może pomóc w odchudzaniu? TAK! Woda jest zdrowa i nie zawiera kalorii, a o jej prozdrowotnych właściwościach napisano już tomy. Jeśli pozbawimy organizm wody, nie będzie on w stanie żyć. Odwodnienie powoduje śmierć w ciągu zaledwie 3-6 dni. Bez jedzenia człowiek jest w stanie wytrzymać dwa tygodnie, a nawet dłużej. Równie wiele, co o dobroczynnych właściwościach wody dla organizmu napisano o jej przydatności w procesie odchudzania. Media i autorytety naukowe wciąż przypominają o konieczności regularnego uzupełniania płynów, zwłaszcza w okresie letnim, ale również i w zimie.

Odwodnienie organizmu może za sobą pociągać wiele fatalnych skutków. Utrata wody związana jest także z ubytkiem elektrolitów, co powoduje utratę równowagi wodno-elektrolitowej. Pozbawiony wody organizm po prostu nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Odwodnienie może skończyć się gorączką, drgawkami lub utratą przytomności, a niektórych przypadkach hospitalizacją.

Woda a otyłość – dieta wodna

Woda jest niezbędna do życia. Może też pomagać w odchudzaniu. W jaki sposób może nam przyjść z pomocą w zrzuceniu zbędnych kilogramów? Jak się okazuje ta cudowna ciecz, w różnych formach to nasz sprzymierzeniec w walce z otyłością. Jak skorzystać z jej pomocy? Jedną z najciekawszych propozycji wśród diet, których zastosowanie z pewnością warto wziąć pod uwagę jest tak zwana dieta wodna. Na czym polega? Zasada stosowania diety wodnej jest prosta. Możesz jeść wszystkie posiłki i wszystkie produkty spożywcze w zbilansowanych proporcjach, jednak do swojego codziennego menu musisz dodać serwowaną w odpowiedniej ilości i w odpowiednich momentach wodę. Wodę należy pić kilka razy w ciągu dnia wedle ściśle określonych zasad. Dowiedzcie się, jakich.

Woda – Twój sprzymierzeniec w odchudzaniu

Po pierwsze, rano. Zanim zaczniesz jeść śniadanie, wypij szklankę wody z plasterkiem cytryny na 20-30 minut przed pierwszym posiłkiem. Do wody możesz, zamiast cytryny, dodać 2-3 listki mięty. Tak zaserwowana woda pomoże w trawieniu i oczyszczaniu organizmu z toksyn.

Po porcję wody należy sięgać na pół godziny przed każdym posiłkiem. Jak dowiodły liczne badania naukowe nad tym zagadnieniem, woda wypita przed posiłkiem, wypełniając żołądek, stymuluje receptory apetytu w żołądku, odpowiadające za poczucie sytości. Dzięki wodzie, wypitej przed posiłkiem możemy zatem zjeść mniej i szybciej zaspokoić głód. Ważne, by czas między wypitą szklanką wody a rozpoczęciem spożywania posiłku nie był dłuższy niż około 30 minut. Woda wypita na godzinę przed obiadem lub kolacją zdąży opuścić żołądek i nie spełni już swojej roli „wypełniacza”, który pomaga szybciej zaspokoić głód.

Kolejną obowiązkową porcję wody należy wypijać półtorej godziny po jedzeniu. Dzięki temu unikniemy podjadania między posiłkami. Dzień kończymy szklanką wody wypijaną na 30 minut przed snem. Przygotuje ona organizm do wieczornego spoczynku i pomoże mu się zregenerować. Woda przychodzi nam z pomocą zawsze, gdy czujemy głód. Jeśli poczujemy chęć sięgnięcia po przekąskę między posiłkami, możemy, zamiast tego sięgnąć po szklankę wody, „oszukując” w ten sposób zarówno receptory w żołądku, jak i nasz mózg.

Woda alkaliczna czy zwykła woda z kranu?

Nie jest bez znaczenia, jakie napoje pijemy, będąc na diecie wodnej. W zrzucaniu wagi może nam skutecznie pomóc picie wody alkalicznej, która posiada zasadowe pH. Można także pić herbatę ziołową, zieloną i czerwoną. Niewskazane jest zastępowanie wody słodzonymi napojami, sokami, colą, kawą. Woda pomaga przyspieszyć przemianę materii, wspomagając pracę układu pokarmowego, np. zapobiegając zaparciom, oczyszcza nerki oraz wspomaga pracę układu sercowo-naczyniowego. Osoby, które przyswajają zbyt mało płynów mogą odczuwać zmęczenie, osłabienie, bóle głowy lub stres. Co ważne, także niedobór wody spowalnia przemianę materii, co przyczynia się do przybierania na wadze. Woda to źródło życia i dobrego samopoczucia!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl