Jonizatory Wody aQuator

Woda alkaliczna – domowy sposób na dnę moczanową

Dna moczanowa jest chorobą nieuleczalną, której objawy mogą w znaczący sposób wpłynąć na komfort życia pacjenta. Na szczęście, łagodzenie objawów dny może odbywać się przy pomocy domowych metod. Dowiedz się więcej!

Jak zmniejszyć kwas moczowy?

Dna moczanowa jest efektem zaburzeń metabolizmu i nadmiaru kwasu moczowego. Jego nadmiar przyjmuje formę kryształków moczanu sodu, który odkłada się w okolicach stawów. Prowadzi to do powstania stanów zapalnych, które objawiają się bólem, utrudniającym prawidłowe funkcjonowanie.

Przyjmuje się, że pojawienie się dny moczanowej uzależnione jest od genetycznych predyspozycji. W połączeniu ze źle zbilansowaną dietą i zbyt małą ilością ruchu, nie trudno o zaburzenie pracy organizmu. Co zatem usuwa kwas moczowy z organizmu? Jego ilość można zmniejszyć z pomocą odpowiednio dobranej diety, bogatej w surowe owoce i warzywa. Istotną rolę odgrywać tu będzie również woda alkaliczna.

Dna moczanowa i woda alkaliczna

W ramach profilaktyki i leczenia dny moczanowej, zaleca się picie 2-2,5l wody. Wielu dietetyków i lekarzy naturopatów podkreślają zwłaszcza zalety wody alkalicznej. Jej struktura przypomina tą, która znajduje się w ludzkim organizmie, dzięki czemu jest lepiej przyswajalna niż inne rodzaje wód. Picie wody alkalicznej pozwala na naturalne usuwanie kwasu moczowego i regulowanie procesów powiązanych z metabolizmem organizmu.

Picie wody alkalicznej przyspiesza proces oczyszczania się organizmu i pozwala na złagodzenie objawów dny moczanowej. Wodę alkaliczną można stosować podczas zaleconej przez lekarza farmakoterapii - nie wchodzi ona w reakcję z lekami i nie obniża skuteczności ich działania.

W przypadku podagry można wypróbować również alkaliczny detoks. Opinie na temat tak gwałtownego oczyszczania ciała są podzielonej, także przed rozpoczęciem procedury warto skonsultować się ze specjalistą i wyeliminować ewentualne przeciwwskazania.

Alternatywne rozwiązania

Dna moczanowa powstaje na skutek zalegania w ciele toksycznych składników, które utrudniają jego prawidłowe funkcjonowanie, nic więc dziwnego że leczenie skupia się przede wszystkim na ich eliminacji. Wśród metod, które można zastosować w warunkach domowych wymieniana jest m.in. terapia sodą oczyszczoną. Skutki uboczne picia sody pojawiają się przy jej nadmiernym spożyciu, dlatego zaleca się jej krótkotrwałe zastosowanie. Ma działanie odkwaszające, co zbija kwas moczowy, jednak jej działanie ogranicza się głównie do żołądka. Zatem, czy soda na dnę moczanową jest skuteczna? Podobne - jeśli nie lepsze - efekty osiągnąć można dzięki regularnemu piciu wody alkalicznej.

Zmiana nawyków skutecznym rozwiązaniem

Leczenie farmakologiczne dny moczanowej pozwala jedynie na złagodzenie objawów. Dobrze zbilansowana dieta i dużo wody (także alkalicznej) sprawi, że wyciszymy problem jakim jest dna moczanowa, a chodzenie na spacery znów stanie się bezbolesną przyjemnością!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl