Jonizatory Wody aQuator

Woda srebrna a zwykła woda

Dobroczynne właściwości srebra są znane od starożytności. Setki lat przed naszą erą wiedziano już, że srebro ma własności prozdrowotne, w szczególności antyseptyczne, choć nie używano jeszcze tego rodzaju współczesnej nomenklatury. O właściwościach tego metalu szlachetnego wspominał m.in. Hipokrates, słynny lekarz, żyjący na przełomie V i IV w. p.n.e., wychwalając jego zalety. Jakie właściwości ma srebro? Czym wyróżnia się woda srebrna stosowana w ramach niekonwencjonalnych metod terapii? Czym woda srebrna różni się od zwykłej wody? Czy nasi przodkowie mieli rację, zachwalając prozdrowotne właściwości srebra?

Czym jest woda srebrna? 

Woda srebrna to ciecz, w której rozpuszczone zostało srebro. Taka woda jest uniwersalnym antidotum na wszelkiego rodzaju dolegliwości, może być stosowana w przypadku przeziębienia, problemów z układem pokarmowym, chorobach dziąseł, grypie, zapaleniu spojówek, łuszczycy, trądziku, przy skaleczeniach, otarciach, ranach. Warto jednak pamiętać, by przed jej zastosowaniem, jak w przypadku wszystkich metod i środków zalecanych w ramach medycyny niekonwencjonalnej skonsultować się z lekarzem.

Dlaczego? Przedawkowanie srebra i jego nadmierna kumulacja w organizmie grozi niebezpieczną chorobą, argyrią (srebrzycą). Objawia się ona m.in. zmianą koloru skóry na jasnoniebieski oraz innymi uciążliwymi dolegliwościami. Badacze wciąż pracują nad problemem kumulowania się srebra w tkankach i komórkach ludzkiego ciała. Stanowi on obecnie jedną z głównych przeszkód w możliwości skutecznego i bezpiecznego korzystania ze zdrowotnych właściwości tego metalu szlachetnego. Jednak w dobie coraz większej antybiotykooporności naukowcy zwiększają wysiłki, analizując antyseptyczne właściwości srebra z nadzieją, że metal ten może okazać się dobrym orężem w walce z coraz bardziej odpornymi na leki bakteriami atakującymi ludzkość.

Zwykła woda

Woda to substancja chemiczna, która odgrywa w naszym życiu wyjątkowo ważną rolę. W naturze występuje ona w różnych stanach skupienia, ale w naszej diecie potrzebujemy jej przede wszystkim w stanie ciekłym. Woda jest niezbędna do życia – to banał, ale czy wiemy o niej wystarczająco dużo? Jak się okazuje, ta wspaniała, życiodajna substancja wciąż ma przed nami sporo tajemnic.

Dostarczanie organizmowi odpowiednio dużej ilości wody każdego dnia powinno stać się naszym nawykiem. Pamiętajmy, że woda jest nam potrzebna do prawidłowego funkcjonowania i utrzymania zdrowia oraz dobrej kondycji. Znaczne niedobory wody, zwłaszcza w lecie, mogą skończyć się odwodnieniem groźnym dla zdrowia. Nie zapominajmy jednak, że i niewielki niedobór wody skutkuje pogorszeniem stanu naszego organizmu. Konsekwencje niedoboru wody mogą być uciążliwe: zmęczenie, bóle głowy, trudności z koncentracją, ogólne osłabienie czy rozdrażnienie.

Jako substancja chemiczna woda jest dobrym rozpuszczalnikiem ( przydaje się w kuchni). Pamiętajmy, że tę życiodajną substancję możemy spożywać nie tylko w formie zwykłej szklanki czystej wody, ale i w formie „ukrytej” pod postacią określonych pokarmów (np. zup czy mleka albo jego przetworów – kefirów czy jogurtów), woda znajduje się też w owocach i warzywach.

Woda bardzo często jest też pomocna w zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów. Zwykła woda, przyjmowana regularnie w odpowiednim momencie i we właściwej ilości w ramach tzw. wodnej diety może pomóc nam pozbyć się nadwagi w szybko, bezpiecznie i całkiem przyjemnie – dieta wodna nie wymaga od nas rezygnacji z żadnego z codziennych posiłków ani eliminacji poszczególnych produktów z jadłospisu. Zalet zwykłej wody nie sposób przecenić. Warto pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu, aby utrzymać ciało w dobrej kondycji i dobre samopoczucie.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl