Jonizatory Wody aQuator

Alkaliczna woda posiada zdolność niszczenia wolnych rodników

Woda to substancja niezbędna do życia. Składa się z cząsteczek tworzonych przez dwa pierwiastki, wodór i tlen i oznaczana jest symbolem chemicznym H2O. W naturze prawie nie występuje jednak w stanie czystym. Zazwyczaj mamy więc do czynienia z roztworem wody zawierającym najróżniejsze substancje w niej rozpuszczone. Woda mineralna, woda morska i woda wapienna zawierają w mniejszym lub większym stężeniu określone dodatki – pierwiastki i związki niewidoczne dla nieuzbrojonego w przyrządy oka.

Czym jest woda alkaliczna?

Choć nie widzimy tego bez użycia odpowiednich przyrządów, poszczególne porcje wody mogą się znacznie różnić, mając na przykład zróżnicowany wskaźnik kwasowości pH. Wskaźnik ten określa stopień aktywności cząstek wodoru w cząsteczce wody. Im niższy –, tym większą zasadowością odznacza się woda. Dzisiejsza nauka uznaje, że pH równe 7 oznacza wodę o odczynie obojętnym – to chemicznie czysta woda destylowana. Roztwory o pH wyższym niż 7 mają charakter zasadowy, a o niższym – odczyn kwasowy. Wskaźnik pH może określać kwasowość lub zasadowość nie tylko wody. Czym wyróżnia się woda alkaliczna na tle innych rodzajów wody? Jest to woda o odczynie zasadowym, a więc o wskaźniku pH powyżej 7. Charakteryzuje się przewagą jonów wodorotlenowych. Ma wiele właściwości, które mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie i poprawiać jakość życia. Osoby użytkujące wodę alkaliczną potwierdzają, że jej picie dodaje energii, poprawia pracę układu krążenia, pomaga zapobiegać zaparciom, sprzyja odchudzaniu, pomaga przeciwdziałać depresji i pomaga w walce ze zmęczeniem.

Woda alkaliczna a właściwości antyoksydacyjne

Wśród różnych właściwości wody alkalicznej wymienia się jej zdolność do niszczenia wolnych rodników. Wolne rodniki to związki, które jeśli znajdą się w organizmie w nadmiarze, są niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Powstają podczas utleniania substancji w procesie oddychania komórkowego. Z chemicznego punktu widzenia są to cząstki z niesparowanym elektronem, co sprawia, że szybko i skutecznie wchodzą w reakcje z innymi cząstkami, zabierając im potrzebny do uzyskania równowagi elektron. Charakteryzują się wysokim stopniem aktywności i dopóki nie jest ich zbyt dużo, spełniają pozytywną rolę – przekazują informację między komórkami, chroniąc organizm m.in. przed wirusami i bakteriami. Problem pojawia się wówczas, gdy liczba wolnych rodników wzrasta. Wówczas mogą one powodować choroby np. układu krążenia lub nowotwory, a także cukrzycę czy zwyrodnienie plamki żółtej. Woda alkaliczna neutralizuje wolne rodniki, a jej własności antyoksydacyjne wynikają z tego, że cząsteczki, krążąc w organizmie, oddają wolnym rodnikom brakujący im elektron, w ten sposób je unieszkodliwiając.

Jak walczyć z wolnymi rodnikami za pomocą wody alkalicznej?

Aktywny wodór jest naszym sprzymierzeńcem w walce z wolnymi rodnikami. Jego cząsteczki połączone z wolnym rodnikiem wytwarzają wodę. Poza tym wolne rodniki tlenowe są zwalczane przez aktywny wodór, który je neutralizuje.

Chcąc dostarczyć aktywny wodór do organizmu możemy wykorzystać dwa sposoby: inhalacje i picie wody z dużą zawartością wodoru.

Świetnymi właściwościami w walce z wolnymi rodnikami wykazuje się woda alkaliczna. Ma silne własności antyoksydacyjne. Jej picie może więc pomóc nam oczyścić organizm z nadmiaru niepożądanych wolnych rodników. Cząsteczki wody alkalicznej przekazują wolnym rodnikom swój elektron, którego im z kolei „brakuje”, i w ten sposób je neutralizują, pozbawiając szkodliwych właściwości. Picie wody alkalicznej przyczynia się do skutecznej redukcji wolnych rodników w organizmie.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl