Jonizatory Wody aQuator

Podagra – co to? Objawy, przyczyny, sposób leczenia

Podagra to choroba atakująca stawy palców u stóp. Charakteryzuje ją duża bolesność zmienionych chorobowo miejsc, co przekłada się na spadek jakości życia codziennego. Poznaj objawy i sposoby leczenia podagry!

Co to jest podagra?

Podagra to pierwsza faza choroby o nazwie dna moczanowa. Podagra to ostre zapalenie stawów, które ma charakter epizodyczny - stan zmienionych chorobą miejsc na zmianę zaostrza się i łagodnieje.

Podagra - objawy tej fazy dny dotyczą kończyn dolnych, przede wszystkim dużych palców u stóp. W trakcie ataku pojawia się bolesność tych miejsc, obrzęk oraz uczucie gorąca. Ból pojawia się przede wszystkim w nocy i łagodnieje w trakcie normalnej codziennej aktywności. Atak trwa do około 4 dni. Z czasem ataki podagry nasilają się, a zmiany chorobowe zaczynają być dostrzegalne także na stawach powyżej palców - stawie skokowym, kolanowym i na nadgarstkach.

Podagra - przyczyny

"Choroba królów" - tak w dawnych wiekach zwana była podagra. Wikipedia podaje, że za jedną z przyczyn choroby uznaje się złą dietę. Obok czynników genetycznych, wysokie spożycie alkoholu, słodkich napojów oraz mięsa powoduje problemy z wysokim stężeniem kwasu moczowego w krwi, którego kryształki osadzają się w stawach i prowadzą do tworzenia się zmian chorobowych.

Podagra - diagnoza

Podagra to choroba, którą może zdiagnozować lekarz rodzinny lub reumatolog. Diagnoza opiera się na badania krwi i moczu oraz badaniu mazi stawowej. W niektórych wypadkach lekarz zleci również badania rentgenowskie, które pozwolą stwierdzić stopień zmian spowodowanych stanem zapalnym stawów.

 

Podagra - leczenie

Lekarz skupia się na objawowym leczeniu podagry. Leki to przede wszystkim środki, które mają łagodzić stan zapalny i zmniejszać bolesność stawów. Farmakologiczne środki, to jednak tylko część skutecznego leczenie, które oparte jest na zmianie nawyków i wypracowanie zdrowszego stylu życia.

Podagra, inaczej artretyzm, łagodzona jest przede wszystkim prawidłową dietą, opartą na produktach jak najbardziej naturalnych. Podstawą codziennego menu chorego powinny być surowe warzywa i owoce, oczyszczone z toksyn i środków chemicznych. Chory powinien również spożywać pieczywo pełnoziarniste i kasze. W trakcie leczenia konieczna jest rezygnacja, a przynajmniej drastyczne ograniczenie spożycia mięsa oraz podrobów i wszystkich innych produktów, które charakteryzuje wysoka zawartość tłuszczu.

Podagra - choroba leczona wodą

Leczenie podagry opiera się na oczyszczeniu organizmu z zalegających toksyn i przywrócenie naturalnej równowagi. W trakcie tego procesu, jednym z najważniejszych elementów leczenie jest woda, a zwłaszcza woda alkaliczna. Jej struktura pozwala na łatwe przyswajanie jej przez organizm, co znacznie przyspiesza proces puryfikacji organizmu. Chorym na podagrę zaleca się picie około 3 litrów wody dziennie. Woda może być podawana także w formie naparów z ziół, m.in. czystka. Bezwzględnie należy wykluczyć wszelkie napoje alkoholowe oraz słodkie soki.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl