Jonizatory Wody aQuator

Woda kwaśna – co to jest i jak działa? Gdzie można ją wykorzystać?

Woda niejedno ma imię. Kojarzymy ją najczęściej z substancją płynną, przeźroczystą i bezwonną. Jednak woda występuje przecież także w formie ciała stałego – wówczas zwiemy ją lodem, a także w formie gazu – wówczas określamy ją jako parę wodną. Woda niemal nigdy nie pojawia się w naturze w stanie „czystym”. Prawie zawsze stanowi roztwór wodny, w którym unoszą się cząstki przeróżnych pierwiastków – potasu, magnezu, wapnia, sodu, siarki, fosforu i chloru w najróżniejszych związkach… Woda morska to odrębny rozdział – rozpuszczone są w niej tysiące związków chemicznych.

Woda – źródło życia

Woda to bardzo ważny składnik ludzkiego organizmu. Stanowi aż 70 proc. całkowitej masy ciała każdego człowieka. Substancja ta ma dla organizmu bardzo duże znaczenie, ponieważ pomaga w rozprowadzaniu składników odżywczych i usuwaniu toksyn, bierze też udział w procesach metabolicznych na poziomie komórek. Dlatego tak ważne jest regularne spożywanie wody i dostarczanie jej organizmowi w odpowiednich ilościach każdego dnia. Nie jest również bez znaczenia, jaką wodę pijemy.

Jakie jest pH wody?

Czym jest pH? To skala, która pozwala nam na porównywanie roztworów wodnych pod względem ich zasadowości i kwasowości. Wskaźnik pH uzależniony jest od stężenia jonów wodorowych w danej cieczy. Wartości w skali pH wahają się od 0 do 14. Wartość 0 oznacza bardzo silny, żrący kwas, natomiast pH równe 14 to roztwór o odczynie zasadowym. Woda dostępna w kranie ma neutralne pH o wartości 7. Jednak dzięki urządzeniu, jakim jest jonizator, dostępny w naszym sklepie, uzyskać można wodę o większym lub mniejszym pH. Jonizator pozwala nam uzyskać wodę alkaliczną o odczynie zasadowym oraz wodę kwasową. Jonizator działa, wykorzystując zjawisko elektrolizy wody. Jest to proces elektrochemiczny, w którego trakcie woda pod wpływem prądu elektrycznego jest rozkładana na wodór i tlen. Dzięki elektrolizie możliwe jest rozłączenie zasadowych jonów metali i jonów wodorotlenowych od kwasowych resztek. Czym się od siebie różnią dwa rodzaje wody powstające w jonizatorze? Jakie mają właściwości? W jaki sposób ich spożywanie wpływa na nasz organizm? Gdzie można je wykorzystać?

Woda kwaśna – co to jest i jak działa?

Woda kwaśna zawiera jony chlorkowe i siarczkowe, co ma wpływ na jej niskie pH. Wskaźnik ten mieści się w przedziale 1,8 – 4. Woda kwaśna charakteryzuje się wysoką wartością ORP, która przekracza nawet +1000 mV. Do czego służy taka woda? Wykorzystuje się ją w leczeniu chorób skóry i grzybicy. Działa ochronnie, a zarazem zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów. Wodę kwasową stosuje się w stanach zapalnych gardła, do płukania i smarowania jamy ustnej. Woda lekko kwasowa powstrzymuje proces starzenia się skóry. Warto pamiętać, by przed zastosowaniem wody kwaśnej, podobnie jak w przypadku wszystkich metod i środków zalecanych w ramach medycyny niekonwencjonalnej, a także suplementów diety skonsultować się z lekarzem.

Jak można uzyskać wodę kwaśną?

Wodę kwasową możemy z łatwością uzyskać w warunkach domowych. Do jej wytworzenia służy jonizator. Urządzenie to wykorzystuje elektrolizę, aby oddzielić ze strumienia wody związki zasadowe i kwasowe. W ten sposób uzyskujemy wodę pitną o odmiennym niż zwykłe pH. O ile dla dostępnej nam wszystkim wody pH ma wartość neutralną – 7, o tyle jonizator pozwala uzyskać wodę o pH o wiele większym zakresie. Zjawisko, które zachodzi w jonizatorze to proces, w którym powstają jony o ładunku dodatnim lub ujemnym z obojętnego atomu lub cząsteczki. Wodę kwaśną można przechowywać przez dłuższy czas. Jej zastosowanie jest szerokie. Można użyć jej nie tylko w celach terapeutycznych, ale również w pielęgnacji skóry, a także do sprzątania, ze względu na jej własności czyszczące oraz do podlewania kwiatów domowych, ponieważ wiele roślin doniczkowych preferuje podłoże o kwaśnym pH.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl