Jonizatory Wody aQuator

Woda wodorowa i woda strukturalna a woda alkaliczna

Czym jest woda wodorowa? Czym wyróżnia się woda strukturalna? Czym różnią się one od wody alkalicznej? Kupując jonizator warto poznać ich właściwości, by móc w pełni cieszyć się z udanego zakupu i korzystać z dobrodziejstw zdrowej wody.

Woda wodorowa 

Wodór to jeden z najpowszechniej występujących pierwiastków na Ziemi i we wszechświecie. Jest bezbarwny i bezwonny, a zatem niewidoczny gołym okiem, jest też lżejszy od powietrza. Tworzy niezliczoną liczbę związków, łącząc się np. z tlenem albo z węglem w przyrodzie nieożywionej, a także tworząc związki organiczne – białka, cukry czy węglowodory. Dzięki najmniejszej masie atomowej znalazł się na pierwszym miejscu w układzie okresowym pierwiastków. Odgrywa ważną rolę w naszym życiu, ponieważ jest używany m.in. do produkcji amoniaku, kwasu solnego, jako paliwo ekologiczne, a wraz z tlenem tworzy substancję, bez której nie możemy żyć – wodę.

Jak powstaje woda wodorowa?

Woda wodorowa, czyli woda z aktywnym wodorem, powstaje wskutek rozpuszczenia w wodzie wodoru dwuatomowego (molekularnego) H2. Jest to najprostsza dwuatomowa cząsteczka homoatomowa. Atomy wodoru są w niej połączone wiązaniem kowalencyjnym. Na Ziemi cząsteczkę tego rodzaju spotkamy w atmosferze, w której górnej warstwie jest ona składnikiem dominującym. Cząsteczka wodoru po rozpuszczeniu w wodzie nie rozpada się na elektrony i protony, nie zmienia więc pH wody.

Właściwości zdrowotne wody wodorowej

Woda wodorowa ma właściwości antyoksydacyjne, a zatem chroni organizm przed negatywnym wpływem wolnych rodników. Dzięki temu minimalizuje ryzyko występowania wielu chorób, opóźniając pojawienie się efektów starzenia.

Woda z aktywnym wodorem pomaga zmniejszyć uszkodzenia serca. . Inhalacje wodą z aktywnym wodorem leczą przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Woda wodorowa hamuje spadek powysiłkowy w mięśniach, zmniejsza poziom mleczanów we krwi, wspiera leczenie stanów zapalnych mięśni i uszkodzeń tkanek miękkich, a także leczenie pourazowe mózgu, czy terapię reumatoidalnego zapalenia stawów. Obniża poziom cholesterolu we krwi, wspomaga w kwasicy metabolicznej, niewydolności nerek. Wspiera leczenie zapalenia wątroby typu B, nowotworów wątroby oraz cukrzycy typu II.

Woda strukturalna 

Struktura wody w płynnym stanie skupienia jest z natury nieuporządkowana. Poszczególne cząstki dysponują sporą energią kinetyczną, która powoduje, że będąc w ciągłym ruchu poszukują kolejnych cząstek, z którymi mogą się połączyć, rozstając się z dotychczasowymi, tworząc zupełnie nowe wiązania. W wodzie w stanie płynnym dochodzi do nieustannej wymiany wiązań, np. przy swobodnej dystrybucji elektronu, wywoływanej, chociażby lokalnym promieniowaniem elektromagnetycznym i jonu wodoru (protonu). Energia ulega obniżeniu, gdy woda przechodzi ze stanu ciekłego w stały stan skupienia (który zwiemy lodem) wraz ze spadkiem temperatury i ciśnienia. Wówczas jej dotychczas chaotyczna struktura molekularna ulega uporządkowaniu. Przeciwny proces zachodzi, gdy woda przechodzi ze stanu ciekłego w stan gazowy (który potocznie nazywamy parą wodną) wraz ze wzrostem temperatury i ciśnienia. Jej cząstki ożywiają się wówczas, zrywając połączenia i uwalniając się, rozpoczynają swobodną, niczym nieskrępowaną wędrówkę.

Woda alkaliczna

Woda alkaliczna to inaczej woda zasadowa, której wskaźnik pH jest większy niż 7. Woda ta stosowana jest między innymi w procesie odkwaszania organizmu. Może być wykorzystywana do picia albo do przyrządzania potraw. Przeciwną wartością pH – poniżej 7, wskazującą więc na odczyn kwasowy charakteryzuje się woda kwasowa, także wykazująca specyficzne walory zdrowotne, najczęściej stosowana w kosmetyce. Czym jest ten tak istotny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia wskaźnik pH? Wartość ta (z łaciny pondus hydrogenii) jest miarą kwasowości lub zasadowości roztworów wodnych, która uzależniona jest od stężenia jonów wodorowych, a co za tym idzie, określa aktywność jonów wodorowych w roztworach. Wartość pH mniejsza niż 7 odpowiada roztworom kwaśnym, większa niż 7 – zasadowym.

Obydwa rodzaje wód – alkaliczna i kwasowa – mogą być używane jako elementy diety. Pamiętajmy jednak, że przed zastosowaniem wszelkiego rodzaju środków i substancji zalecanych w ramach medycyny niekonwencjonalnej należy skonsultować się z lekarzem.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl