Jonizatory Wody aQuator

8 właściwości wody alkalicznej zapewniających sukces w sporcie

Ćwiczenia, treningi w zależności od ich intensywności to spory wydatek energetyczny zwiększone zapotrzebowanie na tlen. Kiedy tlenu jest za mało uruchamia się metabolizm beztlenowy i wytwarza się w tkankach kwas mlekowy. Oznacza to w efekcie zakwasy, większe i szybsze zmęczenie i mniejszą efektywność treningów lub konieczność ich zaprzestania na czas regeneracji organizmu. Dlatego, aby temu zapobiegać należy optymalnie i systematycznie nawadniać organizm wodą alkaliczną. Dzięki dostarczaniu mięśniom wody alkalicznej komórki otrzymują większą ilość tlenu. Dlatego woda ta zwana jest „najlepszym dotleniaczem”. Woda alkaliczna jest bogata w ujemne jony OH-, które przekazuje do komórek, dotleniając je, neutralizując produkcję kwasów, a w konsekwencji chroniąc ćwiczących przed skurczami i zakwasami.

W szczegółach woda alkaliczna to wszystko, czego potrzebuje sportowiec, aby zdrowo i bezpiecznie trenować:

1. To naturalny izotonik bez zawartości cukru, za to z dużą zawartością jonów wapnia, magnezu, sodu i potasu - przywraca równowagę elektrolitową, kiedy podczas intensywnego treningu tracisz wraz z potem dużą ilość mikroelementów.

2. To uniwersalny energetyk, którego wysoki poziom pH nie dopuszcza do odkładania się kwasu w mięśniach, hamującego produkcję enzymu ATP (adenozynotrifosforanu) - stanowi wsparcie przed utratą energii, pozwalając trenować intensywniej, dłużej i wydajniej.

3. To silny antyoksydant, o wartości ORP w przedziale -400 do -700 mV, zawierający dużą ilość wolnych elektronów - neutralizuje szkodliwe wolne rodniki blokując utlenianie zdrowych komórek, a tym samym poprawia odporność i wzmacnia system immunologiczny.

4. To intensywny nawadniacz, o heksagonalnej strukturze cząsteczek z wchłanialnością na poziomie aż 90% w porównaniu innymi wodami - przeciwdziała problemom z odwodnieniem i z zaburzeniem mechanizmów termoregulacji przy intensywnym lub długotrwałym wysiłku fizycznym.

5. Najlepszy dotleniacz, bogaty w ujemne jony OH- - pomaga dostarczać większą dawkę tlenu do komórek, łagodząc skutki „zakwasów” i skurczów mięśni w wyniku wydzielania się kwasu mlekowego i moczowego.

6. Doskonały transporter, ze zdolnością do szybkiego łączenia się z płynami ustrojowymi - pomaga w utrzymaniu optymalnej gęstości krwi i dostarczaniu do komórek substancji odżywczych odpowiedzialnych za utrzymanie organizmu w dobrej kondycji fizycznej.

7. To skuteczny odkwaszacz, pozbawiony jonów rozpuszczonych soli kwaśnych (chloru, siarki, fosforu, etc.) - pomaga przywrócić i utrzymać równowagę kwasowo-zasadową, kiedy dochodzi do zaburzeń np. z powodu radykalnej diety wysokobiałkowej lub spowolnionych procesów metabolicznych.

8. To bezpieczny reduktor masy ciała, o wysokiej biodostępności żelaza, wapnia, cynku i magnezu - usuwa z tkanki tłuszczowej toksyny i resztki kwasowe, spowalniające procesy przemiany materii, a tym samym wspiera spalanie tkanki tłuszczowej i budowanie masy mięśniowej oraz ma korzystny wpływ na poziom cukru i cholesterolu.

 

 

Dowody, skuteczność, prowadzone badania również w Polsce przedstawiamy poniżej, cytując za podaną pod linkami literaturą:

Woda alkaliczna poprawia kwasicę metaboliczną wywołaną wysiłkiem fizycznym i poprawia wydajność ćwiczeń beztlenowych u sportowców trenujących sporty walki.

Wnioski: Picie alkalizowanej wody poprawia stan nawodnienia, równowagę kwasowo-zasadową i wysoką intensywność ćwiczeń beztlenowych. Wydaje się, że za te efekty może odpowiadać zarówno większa zdolność buforowania mięśni, jak i zwiększone usuwanie protonów, co skutkuje zwiększoną produkcją glikolitycznego ATP. Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie energetyczne i intensywną potliwość sportowców sportów walki, autorzy zalecają dzienne spożycie 3–4 l wysoko zmineralizowanej wody alkalicznej w celu poprawy nawodnienia i wydolności beztlenowej podczas treningu i zawodów.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6242303/

 

Przewlekłe spożywanie wody bogatej w wodorowęglany poprawia wydajność beztlenową u hipohydratowanych elitarnych sportowców judo.

Wnioski: Spożycie wody o wysokiej zawartości wodorowęglanów poprawiło zdolność buforowania i wykazaliśmy potencjalną rolę tego mechanizmu i jego zjawiska w maskowaniu niekorzystnych skutków odwodnienia w kontekście powtarzanych ćwiczeń beztlenowych o wysokiej intensywności.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34066531/

 

Wpływ alkalicznej wody mineralnej na stan nawodnienia i odpowiedź metaboliczną na krótkotrwałe ćwiczenia beztlenowe.

Wnioski: Picie wody alkalicznej w ilości 4,0 l dziennie wykazuje pozytywny wpływ na stan nawodnienia po wysiłku beztlenowym ze znacznym zmniejszeniem ciężaru właściwego moczu. Spożycie wody alkalicznej ma również pozytywny wpływ na pH moczu podczas protokołu testu beztlenowego i znacznie wydajniejsze wykorzystanie mleczanu po treningu interwałowym o wysokiej intensywności.

Spożycie wody alkalicznej wiązało się z poprawą równowagi kwasowo-zasadowej i stanu nawodnienia. Natomiast osoby, które spożywały wodę stołową, nie wykazały żadnych zmian w tym samym okresie. Wyniki te wskazują, że nawykowe spożywanie wody alkalicznej może być cennym wektorem żywieniowym wpływającym zarówno na równowagę kwasowo-zasadową, jak i stan nawodnienia aktywnych, zdrowych osób dorosłych. Te wstępne dane wykazały, że spożywanie wody alkalicznej może poprawić wydajność beztlenową i regenerację po wysiłku.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5676322/

 

Skuteczność wody alkalicznej w nawodnieniu sportowców.

Wnioski: Spożywanie wysoko zmineralizowanej wody o odczynie zasadowym może znacząco poprawić stan nawodnienia sportowców. Woda alkaliczna o wysokim pH może poprawić równowagę kwasowo-zasadową podczas odpoczynku i ćwiczeń, a tym samym poprawić zarówno wydolność tlenową, jak i beztlenową. Dzienne zalecenia dotyczące spożycia wody alkalicznej powinny być ściśle zindywidualizowane, a w przypadku sportowców wyczynowych zależą od ich wieku, płci, masy ciała, BMR, objętości i intensywności treningu, diety, rodzaju dyscypliny sportowej oraz środowiska, w którym odbywa się trening lub zawody miejsce.

https://symbiosisonlinepublishing.com/nutritionalhealth-foodscience/nutritionalhealth-foodscience94.php

 

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że przepisem na dobre, zdrowe życie jest ruch i woda jonizowana.

Ten „zestaw zdrowia” wpływa na dobrą kondycję fizyczną, przeciwdziała zakwasom, utrzyma optymalną termoregulację i równowagę elektrolitową, zablokuje ewentualne odwodnienie. Przy okazji przywróci równowagę kwasowo–zasadową, normalizując procesy metaboliczne i neutralizując wolne rodniki. Warto ten zestaw aplikować sobie codziennie i małymi krokami iść po zdrowie.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl