Jonizatory Wody aQuator

Dna moczanowa (podagra) – jak leczyć domowym sposobem

Domowe sposoby na leczenie dny moczanowej nie zastąpią wizyty lekarskiej, pozwolą jednak na złagodzenie dolegliwości bólowych. Poznaj domowe sposoby na dnę moczanową i ulżyj sobie w bólu!

Dna moczanowa - efekt zakwaszenia organizmu

Jednym z problemów współczesnego człowieka jest łatwy dostęp do wysokokalorycznego i wysoceprzetworzonego jedzenia. Dieta składająca się z dużej ilości tłuszczu i węglowodanów, a przy tym brak ruchu, szybko prowadzą do problemów ze zdrowiem - m.in. do dny moczanowej. Schorzenie objawia się początkowo w okolicach stawów kończyn dolnych i górnych, powodując epizodyczny ból, który z czasem dotyka całe ciało.

Jej przyczyną jest zbyt wysokie stężenie kwasu moczowego w organizmie. Leczenie farmakologiczne oparte jest przede wszystkim na łagodzeniu stanu zapalnego stawów i powiązanego z tym bólu. Eliminacja przyczyn choroby opiera się jednak na zmianie nawyków żywieniowych i większej wrażliwości na potrzeby ciała.

Jak leczyć dnę moczanową domowym sposobem?

Dna moczanowa znana jest również jako podagra. Leczenie domowe podagry należy zacząć od refleksji nad swoją dotychczasową dietą. Walkę z bólem i zapaleniem stawów wspierają świeże warzywa i owoce. W diecie powinny znaleźć się również pieczywo z mąki pełnoziarnistej oraz kasze. Zdecydowanie należy unikać ciężkich produktów, kuchni typu fast food oraz nadmiaru cukrów.

W walce o zdrowie ogromną rolę odgrywa picie dobrej wody. Idealnie nadaje się do tego woda jonizowana,która jest oczyszczona z wszelkich niepotrzebnych składników i zawiera w sobie tylko to, co pomaga odkwasić organizm. Picie wody pomoże przetrwać kolejny atak dny moczanowej. Domowe sposoby niestety nie gwarantują natychmiastowych efektów, jednak ich długotrwałe stosowanie pomaga w łagodzeniu objawów i wspiera leczenie metodami konwencjonalnymi.

Jonizator wody Vivo Silver+ do leczenia podagry

Zioła na dnę moczanową - naturalna kuracja

Prócz diety oraz dużej ilości jonizowanej wody, warto sięgnąć również po zioła. Wśród tych, które najskuteczniej wspierają walkę z chorobą jest m.in, czystek. Na dnę moczanową stosuje się go w formie ziołowego naparu. Inne zioła na podagrę to m.in. pokrzywa, arnika górska, skrzyp polny, bratek polny i liść brzozy.

Zioła na dnę moczanową, jak mówią chorzy na niejednym forum medycznym, wspierają działanie leków - łagodzą stany zapalne oraz regulują przemianę materii. Ułatwiają przywrócenie organizmu do równowagi, pozwalającej odzyskać zdrowie. Szukając sposobów na to, jak obniżyć kwas moczowy, warto wybierać zioła, które nie będą wchodzić w interakcje z lekami i nie zaburzą kuracji sugerowanej przez lekarza rodzinnego lub reumatologa.

Dna moczanowa - leczenie cytryną?

Dna moczanowa to choroba, której towarzyszą duże bolesności. Nic dziwnego, że w poszukiwaniu ulgi, chory próbuje znaleźć jak najskuteczniejsze sposoby domowe. Wśród popularnych wymienić można m.in. leczenie cytryną, które polega na piciu przez kolejne 12 dni, soku wyciśniętego z tego kwaśnego owocu. Ilość cytryn zależna jest dnia kuracji.

Niestety, tej metodzie lekarze są raczej przeciwni - nadmiar soku z cytryny może prowadzić do przyspieszenia rozwoju próchnicy i osłabiać działanie leków.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl