Jonizatory Wody aQuator

Co to jest woda jonizowana? Zastosowanie, właściwości, PH, gdzie kupić…

Woda jonizowana to woda o odczynie alkalicznym, czyli zasadowym lub kwaśnym, którą uzyskuje się w procesie elektrolizy. Do przeprowadzenia elektrolizy wody konieczne jest zastosowanie specjalnego urządzenia, które nazywa się jonizatorem wody. Elektroliza jest procesem elektrochemicznym, który następuje na skutek przepływu prądu elektrycznego pomiędzy katodą i anodą jonizatora.

W trakcie procesu wokół katody gromadzą się dodatnie jony metali alkalicznych i wytwarzana jest woda o odczynie zasadowym, czyli alkaliczna, z wyraźną przewagą jonów wodorotlenowych, które nadają jej właściwości przeciwutleniające. W zbiorniku z anodą skupiane są jony chloru, siarki i fosforu. Jony przepływają w trakcie procesu elektrolizy przez przepuszczalną membranę oddzielającą zbiorniki. W zbiorniku z anodą otrzymuje się jonizowaną wodę kwaśną, w której przeważają jony wodorowe. Woda kwaśna, podobnie jak wolne rodniki ma działanie utleniające, jednak może okazać się skuteczna we wspieraniu leczenia niektórych dolegliwości.

Ile wody alkalicznej powinien pić człowiek

Zastosowanie kwaśnej wody jonizowanej

Woda jonizowana ma szereg zalet, które powodują, że jest rekomendowana jako środek wspierający nawadnianie się oraz do zastosowań zewnętrznych w leczeniu skóry. Warto mieć na uwadze, że kwaśna woda jonizowana jest rekomendowana niemal wyłącznie do użytku zewnętrznego. Okazuje się, że woda kwaśna świetnie wspiera leczenie grzybicy oraz innych infekcji skóry lub paznokci. W takich przypadkach rekomenduje się regularne płukanie zainfekowanych obszarów skóry, w tym rąk i stóp w jonizowanej wodzie kwaśnej.

Leczenie oparzeń i kontuzji

Co więcej, stwierdzono, że lekko kwaśna woda jest też skuteczna także w leczeniu oparzeń. Wynika to z tego, że ma pH zbliżone do odczynu rany i wykazuje działanie chłodzące i kojące. Ponadto, kwaśna woda jonizowana może być stosowana do okładów kojących stłuczenia i inne urazy, takie jak np. ukąszenia owadów. Działanie chłodzące i redukujące obrzęk oraz antybakteryjne powoduje, że kwaśna woda z jonizatora to doskonały środek na zakwasy i wspieranie leczenia kontuzji sportowych.

Woda martwa w kosmetyce?

Ponadto, woda kwaśna jest też szeroko stosowana w kosmetyce. Tonizuje i oczyszcza skórę, a jednocześnie nie wysusza jej, co przynosi rewelacyjne efekty w leczeniu skóry trądzikowej. Woda o niskim pH jest dobra także do przemywania skóry twarzy oraz płukania jamy ustnej i gardła, np. przy leczeniu angin. Delikatnie neutralizuje bakterie i nie podrażnia błon śluzowych.

Jonizator aquator do wody alkalicznej

Kwaśna woda jonizowana nie tylko do kwiatów

Kwaśna woda jonizowana znajduje także szerokie zastosowanie w gospodarstwie domowym. Jest bardzo dobrym środkiem czyszczącym. Stosując wodę kwaśną, można uniknąć konieczności używania drażniących i szkodliwych detergentów, nawet gdy potrzebna jest silna dezynfekcja. Zwiększony potencjał utleniania bardzo dobrze sprawdza się jako środek przeciwko bakteriom i roztoczom. Dlatego woda jonizowana o niskim pH jest też dobrym środkiem do ochrony roślin.

Jak długo trzymać można przechowywać wodę kwaśną

Warto pamiętać, że woda kwaśna utrzymuje swoje właściwości znacznie dłużej niż alkaliczna i można ją przechowywać nawet przez kilkanaście miesięcy. Większość urządzeń do wytwarzania wody jonizowanej przeznaczonych do domowego użytku umożliwia wybór pomiędzy produkcją większej ilości wody alkalicznej lub kwaśnej. Dzięki temu możliwe jest przygotowanie zapasu wody kwaśnej z wyprzedzeniem.

Zastosowanie jonizowanej wody alkalicznej

Jonizowana woda alkaliczna jest stosowana głównie do nawadniania organizmu. Woda o wysokim pH i dużym potencjale antyoksydacyjnym przyspiesza oczyszczanie się oraz odkwaszanie organizmu. Picie dużych ilości wody alkalicznej poleca się osobom, które z uwagi na swój tryb życia są nadmiernie narażone na stres. Jonizowana woda zasadowa wspiera układ naczyniowo-sercowy i system nerwowy. Ponadto, jest skuteczna w neutralizowaniu tzw. wolnych rodników i odkwaszaniu organizmu.

Redukcja zakwaszenia organizmu wadą o wysokim pH

To właśnie zakwaszenie jest jednym z największych zagrożeń, które sukcesywnie pogarsza stan naszego organizmu. Spożywana regularnie przetworzona żywność, kawa, słodzone i gazowane napoje, alkohol oraz nikotyna zaburzają równowagę kwasowo-zasadową organizmu i powodują tzw. stres oksydacyjny. Warto dodać, że naturalne pH większości płynów ustrojowych i organów w ciele człowieka ma odczyn zasadowy, a jego zaburzenie przez zakwaszenie powoduje wiele objawów chorobowych i pogorszenie naturalnych funkcji obronnych i samooczyszczania się organizmu.

Utrzymanie właściwego bilansu kwasowo-zasadowego jest kluczowe dla poprawnej pracy układu pokarmowego i mięśniowego. To dzięki właściwościom alkalicznym picie jonizowanej wody zasadowej znacznie przyspiesza oprowadzenie kwasu mlekowego wydzielanego po intensywnym wysiłku fizycznym. Podobnie jest z wszystkimi innymi kwasami i toksynami gromadzonymi w organizmie.

 

 

Jak pić wodę alkaliczną?

Aby prawidłowo nawadniać organizm, należy pamiętać o piciu wody we właściwych porach. Przede wszystkim, powinno unikać się nawadniania w trakcie posiłku lub bezpośrednio po nim. W ten sposób rozcieńcza się kwas żołądkowy, co niepotrzebnie utrudnia proces trawienia. Dobrą praktyką jest unikanie spożywania dużych ilości płynów, w tym wody alkalicznej na 30 minut przed i do 2 godzin po posiłku. Warto pamiętać, że woda alkaliczna nadaję się idealnie do parzenia herbat i ziół. Mówi się, że pozwala w pełni cieszyć się smakiem ulubionego naparu. Decydując się na spożywanie wody alkalicznej wytwarzanej we własnym zakresie, należy także pamiętać o tym, że tak przygotowana woda traci swoje właściwości w okresie ok. 24 godzin. Warto też chronić ją przed bezpośrednim promieniowaniem słonecznym. Wodę jonizowaną o wysokim pH rekomenduje się przechowywać w nieprzezroczystych pojemnikach.

Przeciwwskazania do picia wody alkalicznej

Woda alkaliczna to świetny sposób na nawadnianie się. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to napój rekomendowany do nieograniczonego spożywania dla osób starszych i dzieci do trzeciego roku życia. Woda alkaliczna nie nadaje się do popijania leków, gdyż może mieć negatywny wpływ na ich skuteczność. Woda zasadowa nie jest też wskazana jako napój do popijania posiłków. W przypadku dzieci i osób starszych warto zachować ostrożność w dawkowaniu jonizowanej wody zasadowej, szczególnie w przypadku dolegliwości związanych z niedostatecznym wydzielaniem soków trawiennych. W pozostałych przypadkach trudno jest wyobrazić sobie, żeby możliwe było przedawkowanie jonizowanej wody alkalicznej, szczególnie mając na uwadze współczesną dietę obfitującą w produkty sprzyjające zakwaszaniu organizmu.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl