Jak długo można stosować aktywny wodór?
Bezcenne właściwości wody wodorowej dla naszego organizmu to m.in. selektywne działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne i antyapoptotyczne. Regularne, profilaktyczne spożywanie wody wodorowej, może przyczynić się do spowolnienia procesów starzenia się skóry, zneutralizowania skutków promieniowania UV i przyspieszenia metabolizmu, a co za tym idzie łatwiejszego utrzymywania stałej wagi.
Ale to nie wszystko! Aktywny wodór zapobiega martwicy poreperfuzyjnej, dzięki czemu chroni mózg, serce i wątrobę przed urazami niedokrwienno-reperfuzyjnymi oraz udarami. Działa głównie poprzez ulepszanie i optymalizowanie statusu redox komórki.
Jeśli zastanawiasz się, jak wprowadzić wodę wodorową do swojego życia, pamiętaj, żeby pić ją na początku w niewielkich ilościach, stopniowo regulując dawkę do zalecanej, a następnie obserwować zmiany w organizmie.
Badania sugerują, że należy przyjmować dziennie od 0,5 do 1,6 mg wodoru. Jeśli woda ma więc stężenie rozpuszczonego w niej wodoru na poziomie 1 mg/l, to oznacza, że należy pić każdego dnia od 0,5 do 1,6 litra takiej wody. Dzięki niej zachowasz równowagę, zadbasz o skórę, serce, wątrobę i nerki.
Jak powstaje aktywny wodór?
W domowych generatorach wodoru wytwarzana jest woda, bogato nasycona aktywnym wodorem cząsteczkowym. Nowoczesne urządzenia, które służą do wytwarzania gazowego wodoru o wysokiej czystości z wody, wyróżniają się ponadczasowym designem, niewielkimi rozmiarami (w zależności od potrzeb), technologią, opartą na bezpieczeństwie użytkowania i ekologii.
Jedną z najlepszych metod produkcji wodoru o wysokiej czystości jest elektroliza wody. Najważniejszym elementem generatora jest ogniwo elektrolizera, w którym zachodzi wymagana reakcja. Ogniwo składa się z dwóch elektrod (anody i katody), które są oddzielone membraną jonowymienną. Generator aktywnego wodoru – w odróżnieniu od jonizatorów wody – nie dzieli cieczy na formę odczynową, alkaliczną i kwaśną. Pozostawia przy tym pH wody wodorowej na neutralnym lub lekko alkalicznym poziomie. Najistotniejszą różnicą między tymi urządzeniami jest tymczasem masa czystego wodoru. W jonizatorach wynosi tylko 0,2-0,5 mg/l, w generatorach zaś osiąga wartość od 0,5 do 1,4 mg/l.
Ulotne właściwości terapeutyczne aktywnego wodoru
Pamiętaj, że wodór szybko ulatnia się do atmosfery, ma zdolność przenikania przez tworzywa sztuczne. Woda wodorowa w plastikowych butelkach z reguły nie będzie miała więc deklarowanych właściwości. Dlatego doskonałym rozwiązaniem może być zastosowanie generatora wodoru, który pobiera wodę bezpośrednio z wodociągów. Z jego pomocą przygotujesz terapeutyczny napój tuż przed spożyciem. Zwróć uwagę na konieczność regularnej wymiany filtra, który m.in. zabezpiecza urządzenie przed osadzaniem kamienia.
Czerp zdrowie i przyjemność efektywnego nawadniania organizmu z domowego źródła. Wybierz generator wodoru, który zapewni Ci najlepszą jakość wody do gotowania, mycia warzyw i owoców, zabiegów pielęgnacyjnych na twarz, włosy i całe ciało.