Jonizatory Wody aQuator

Cechy wody alkalicznej: struktura, niskie napięcie powierzchniowe, pH, ORP

Woda alkaliczna – co to jest? To woda charakteryzująca się zasadowym pH, które jest wyższe od neutralnego, wynoszącego dla człowieka około 7 pH. Woda alkaliczna powstaje w trakcie procesu elektrolizy. Następuje wówczas podział wody na alkaliczną o pH powyżej 7, bogatą w jony wapnia, magnezu potasu i sodu oraz kwaśną o pH poniżej 7, zawierającą siarkę, fosfor i chlor.

Struktura wody alkalicznej

Struktura wody, którą tworzą składające się z tlenu i wodoru cząsteczki H2O dynamicznie zmienia się w czasie, co wynika z jej naturalnych, fizycznych właściwości. Poszczególne cząstki łączą się swobodnie i oddzielają niemal bez ustanku, tworząc dynamicznie zmieniającą się całość. Stopień uporządkowania cząstek wody zwiększa się, gdy przybiera ona formę lodu pod wpływem obniżającej się temperatury i spadającego ciśnienia. Z kolei wzrost ciśnienia i temperatury powoduje zwiększenie aktywności cząstek, które zaczynają swobodnie wędrować, ponownie łącząc się i rozłączając. Stopień nieuporządkowania wzrasta wraz ze wzrostem temperatury i ciśnienia, cząsteczki wody stają się coraz aktywniejsze , a woda zmienia stan skupienia i staje się parą. Cząsteczki są już od siebie na tyle daleko, że nie wchodzą już w interakcje.

Czym jest napięcie powierzchniowe cieczy?

Napięcie powierzchniowe cieczy to cecha, którą możemy zaobserwować samodzielnie gołym okiem. Jak sami możemy się przekonać, powierzchnia cieczy, która styka się ze ściankami naczynia, w którym jest umieszczona, ulega naturalnemu zakrzywieniu. Zakrzywienie to powstaje na skutek działania sił, które sprawiają, że ciecz nie może ulec rozproszeniu, jak np. w przypadku gazu. W miejscu, w którym ciecz spotyka się z ciałem stałym (inną cieczą lub gazem) powstaje widoczna gołym okiem granica – powierzchnia ta powstaje jako widzialny efekt istnienia napięcia powierzchniowego. Posługując się językiem fizyki, napięcie powierzchniowe to energia przypadająca na jednostkę powierzchni, co jest równoważne pracy potrzebnej do powiększenia powierzchni o tę jednostkę – czytamy w Encyklopedii fizyki PWN. Zjawisko to pozwala np. niektórym owadom chodzić po wodzie, lekkim przedmiotom pozostawać na powierzchni cieczy, a rosie nie rozsypywać się na płatkach kwiatów. Woda alkaliczna charakteryzuje się niższym napięciem powierzchniowym niż zwykła woda z kranu. Jest ono aż dwukrotnie niższe niż napięcie powierzchniowe w porównaniu z wodą z kranu czy z butelki. Ma wpływ na jej łatwiejsze dotarcie do płynów ustrojowych, np.do krwi.

Czym jest pH?

Czym jest wskaźnik pH? To skala, która określa stopień kwasowości lub zasadowości danego roztworu wodnego lub jakiegokolwiek innego płynu. Wskaźnik jest używany w chemii, biologii i rolnictwie. Z pomocą liczb opisuje stężenie jonów wodorowych w danym roztworze. Skala rozpoczyna się od 0, a najwyższym wskaźnikiem jest 14. Czysta woda (woda destylowana) ma obojętne pH. Nie jest zatem ani kwaśna, ani zasadowa. Stężenie jonów wodorowych wynosi w niej ok. 7 jednostek na litr, co odpowiada wskaźnikowi

pH 7. Roztwór o pH niższym niż 7 jest uważany za kwaśny; roztwór o pH większym niż 7 jest uważany za zasadowy (alkaliczny). W przypadku wody alkalicznej wskaźnik pH jest zasadowy i wynosi powyżej 7. Woda kwaśna ma wskaźnik pH poniżej 7.

Szeroki zakres ORP Utlenianie a antyoksydacja organizmu

Woda jonizowana ma silne właściwości antyoksydacyjne. Wartość ORP (potencjał redukcji utlenienia) mieści się w przedziale od -400 do -700 mV. Woda jonizowana zawiera dużą ilość wolnych elektronów. Dzięki temu wzmacnia system immunologiczny.

O tym, jak doskonałe własności ma woda jonizowana może świadczyć fakt, że coraz więcej znanych sportowców w Polsce i za granicą poleca tego rodzaju wodę, jako doskonały nawadniacz dla wszystkich, którzy ćwiczą. Znajduje to odzwierciedlenie w mediach społecznościowych lub na ich blogach, gdzie opisują swoje pozytywne doświadczenia i przedstawiają liczne zalety wody jonizowanej. Woda alkaliczna określana jest jako najlepszy wspomagacz dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Podkreśla się jej właściwości, które pomagają poprawiać wyniki sportowe. Oprócz takich właściwości wody jonizowanej jak świetne nawadnianie i dotlenianie koniecznie należy wymienić fakt, że ma ona pożądany potencjał redukcji utlenienia ORP, co bardzo ważne przy dużym wysiłku fizycznym, który z reguły mocno obciąża organizm.

O wodzie jonizowanej mówi się, , że jest ona doskonałym przeciwutleniaczem. Woda ta wyróżnia się świetnymi właściwościami antyoksydacyjnymi. Wartość ORP może wynieść dla niej nawet -900 mV. W wypadku wody z kranu czy z butelki wskaźnik ten waha się pomiędzy +150 a +300 mV. Wskaźnik ORP dla wody jonizowanej dowodzi zatem, że ma ona o wiele lepsze właściwości niwelujące wolne rodniki, dzięki czemu chroni komórki naszego organizmu przed uszkodzeniami.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl