Jonizatory Wody aQuator

Jak woda alkaliczna pomaga nam oczyścić ciało, przeprowadzając skuteczną detoksykację?

Cierpisz z powodu przewlekłego zmęczenia? Cierpisz na nawracające przeziębienia? Masz kłopoty z trawieniem? Chcesz poprawić wygląd skóry i włosów? Odczuwasz bóle głowy i stawów? Czujesz zmęczenie zaraz po wstaniu z łóżka? Być może czas pomyśleć o detoksykacji organizmu. Jak przeprowadzić skutecznie ten proces? Organizm każdego człowieka dysponuje sprawnymi mechanizmami umożliwiającymi automatyczne pozbywanie się niepożądanych substancji.

Czasami jednak dochodzi do przeciążenia i konieczne jest udzielenie mu wsparcia w procesie oczyszczania. Kuracja oczyszczająca powinna pomóc w pozbyciu się niepożądanych toksyn, odzyskaniu dobrej kondycji oraz poprawie jakości skóry i włosów. Przeprowadzana na wiosnę pozwala na szybką regenerację organizmu po zimie. Osoby, które mają już za sobą detoksykację mogą cieszyć się większą energią do działania, witalnością i motywacją do pracy.

Jak przeprowadzić skuteczną detoksykację? 

W tym celu najlepiej w pierwszej kolejności zasięgnąć porady lekarza lub dietetyka. Specjalista pomoże nam dobrać odpowiednią dietę i odpowiednio rozłożyć ją w czasie. Dobierze ją w zależności od naszej dotychczasowej diety, uwzględni nasze indywidualne potrzeby i konkretne problemy. Inaczej powinna wyglądać dieta dla osoby, która ma problemy z jelitami wywołane dietą niskobłonnikową, inaczej, gdy ktoś zatruty jest metalami ciężkimi.

Specjalnej diety oczyszczającej wymagają też osoby, których jelita zostały zajęte przez patogeny cukrolubne i w przypadku których dieta bogata w cukier spowodowała zakwaszenie organizmu.

Jakie produkty mogą nam pomóc w oczyszczaniu organizmu? 

W Polsce tę rolę pełnią przede wszystkim warzywa i owoce, których spożycie jest w naszym kraju bardzo małe, choć w sklepach produktów tych nie brakuje. Przykładem mogą być tu popularne i bardzo zdrowe buraki, które mają silne właściwości odkwaszające i oczyszczające. Warzywa te zawierają
betaninę – barwnik o właściwościach silnie antyoksydacyjnych, który jednocześnie usprawnia pracę wątroby i woreczka żółciowego odpowiadających za usuwanie toksyn z organizmu.

Kapusta, seler i pietruszka

Niedocenianym warzywem jest też popularna kapusta. Kiszona jest przeciwutleniaczem, zawiera także siarkę, która poprawia pracę wątroby. Niedocenianym warzywem jest także seler. Warzywo to ma właściwości odkwaszające i antyoksydacyjne. Przyczynia się do intensyfikacji metabolizmu oraz usuwa kwas moczowy. Dlaczego to tak ważne? Nadmierna ilość tej szkodliwej substancji odkłada się w stawach i doprowadza do ich uszkodzenia. Cennymi właściwościami oczyszczającymi charakteryzuje się też natka pietruszki. Ma ona działanie moczopędne, a chlorofil zawarty w jej listkach intensyfikuje detoksykację.

Czy warto jeść jabłka?

Większość warzyw i owoców dostępnych na rynku zawiera nieoceniony w oczyszczaniu organizmu błonnik. Pobudza jelita do pracy, pomagając oczyścić je z resztek pokarmowych. Do tego reguluje poziom glukozy i cholesterolu we krwi. Spośród owoców dostępnych w Polsce najbardziej pomocne w oczyszczaniu organizmu z pewnością okażą się tradycyjne polskie jabłka. Zawierają one m.in. kwercetynę – flawonoid o silnych właściwościach antyoksydacyjnych, który dodatkowo wiąże część toksycznych metali. Mają w składzie potas, który przyspiesza usuwanie z organizmu produktów przemiany materii. Pektyny, czyli rozpuszczalny błonnik daje uczucie sytości i przeciwdziała zaparciom.

Woda – podstawa detoksykacji

Oczyszczanie organizmu nie mogłoby się udać bez wody. Ten bezcenny i ważny dla naszego życia płyn poprawia sprawność nerek, które odpowiedzialne są za usuwanie toksyn wraz z moczem, przyspiesza metabolizm i intensyfikuje usuwanie ubocznych produktów przemiany materii oraz zapobiega zaparciom, dzięki czemu przyspiesza proces usuwania z jelit toksycznych i niepożądanych substancji. Woda alkaliczna przyczynia się dodatkowo do odkwaszenia organizmu, dzięki zasadowemu pH. Szczególnie gdy nasza dotychczasowa dieta przyczyniła się do zakwaszenia organizmu, woda alkaliczna może pomóc w jego detoksykacji.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl