Jonizatory Wody aQuator

Co jeść przy dnie moczanowej?

Dna moczanowa, zwana w pierwszej fazie także podagrą, to choroba charakteryzująca się bólem stawów. Leczenie farmakologiczne pomaga w zwalczaniu objawów, jednak najskuteczniejsza jest zmiana nawyków, a przede wszystkim - diety.

Kwas moczowy - dieta pomoże?

Dna moczanowa ma podłoże genetyczne, jednak za jej rozwój odpowiadają przede wszystkim złe nawyki, jakim oddaje się współczesny człowiek. Wśród czynników powodujących pojawienie się tego schorzenia, należy wymienić przede wszystkim brak ruchu oraz złą dietę. Nadmiar węglowodanów i tłuszczu, wysokoprzetworzone i słodkie jedzenie zaburza równowagę organizmu i powoduje nadmierną kumulację kwasu moczowego. To właśnie on jest odpowiedzialny za niszczenie stawów i pojawienie się dny moczanowej.

Przywrócenie naturalnej równowagi organizmu i ograniczenie szkodliwego działania kwasu moczowego jest możliwe. Kluczowa jest tu dieta. Przy dnie moczanowej ważne jest zwrócenie się ku naturalnym rozwiązaniom i na postawienie na lżejsze rozwiązania. Ograniczenie kalorycznych, tłustych posiłków i regularne picie wody doskonale wspomaga łagodzenie dolegliwości i jest rozwiązaniem, które przynosi bardzo dobre efekty.

Co jeść przy dnie moczanowej?

Współczesne społeczeństwo coraz częściej dotykane jest przez schorzenia, które wynikają po części z naszego odejścia od natury. Jednym z tych chorób jest właśnie dna moczanowa. Co jeść? W przypadku podagry warto skupić się na tym, co jak najbardziej czyste i naturalne, przede wszystkim na warzywach i owocach. Dieta dla dny moczanowej wzbogacona jest również o pieczywo pełnoziarniste, zwłaszcza razowe i kasze, które nie zawsze chętnie goszczą na polskim stole. Poleca się również jedzenie nabiału.

Dieta przy podagrze wyklucza spożycie alkoholu. Zaleca się, aby chorzy pili dużo wody, która pomaga oczyścić organizm. W trakcie leczenia i walki ze swoimi przyzwyczajeniami, zaleca się picie nawet 3 litrów tego życiodajnego płynu. W trakcie leczenia dny moczanowej warto również spróbować picia wody alkalicznej. Jonizacja wody pozwala na uzyskanie cieczy o strukturze, która jest bliska wodzie zgromadzonej w organizmie ludzkim, co pozwala na jej lepsze przyswajanie i skuteczniejsze działanie na rzecz usunięcia zbędnych ciału elementów.

Jonizator wody do diety przy dnie moczanowej

Jaka dieta przy dnie moczanowej?

Dieta przy leczeniu dny moczanowej nastawiona jest na ograniczanie produktów, które mogą powodować zwiększanie ilości kwasu moczowego w organizmie. Wśród największych wrogów chorych wymienić można przede wszystkim mięso, zwłaszcza spożywane w nadmiernej ilości - do czego zachęca tradycyjna polska kuchnia. W trakcie leczenia należy również zrezygnować z produktów rybnych. Całkowicie zakazane są podroby i przetwory rybne, których wysoka kaloryczność i zawartość tłuszczu mogą zaogniać stany zapalne i powodować zwiększone odczuwanie nieprzyjemnych dolegliwości.

Dna moczanowa - leczenie dietą

Dna oraz jej wcześniejsza forma - podagra wymaga leczenia dietą. We współpracy z lekarzem i odpowiednio dobranymi lekarzami, każdemu choremu uda się wypracować nowe przyzwyczajenie i odzyskać radość z bezbolesnego życia!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl