Jonizatory Wody aQuator

Co to jest woda alkaliczna? Właściwości, zastosowanie, alkaniczność, PH, skutki uboczne…

Co to znaczy, że dobra woda jest alkaliczna?

W dzisiejszych czasach zdrowy tryb życia wydaje się jednym z istotniejszych priorytetów każdego człowieka. Większość z nas zadaje sobie pytanie, co zrobić, aby wspomóc naturalne zdolności regeneracyjne i obronne organizmu. Wpływ na stan zdrowia człowieka ma co prawda wiele czynników, ale jednym z ważniejszych jest regularne nawadnianie się dobrej jakości wodą. W końcu przeszło 60% masy ludzkiego ciała stanowi właśnie woda.

Okazuje się, że jakość wody podobnie jak w przypadku żywności ma kolosalne znaczenie. Samo nawadnianie się jest bardzo ważne, ale warto przy okazji pochylić się odrobinę nad odczynem pitej wody. Producenci wód mineralnych przyzwyczaili konsumentów do lektury rozbudowanych tabelek opisujących zawartość minerałów i związków soli w produkcie. To bardzo ważne, jednak osoby świadome, coraz częściej poszukują też informacji na temat pH, czyli odczynu wody i jej potencjału oksydo-redukcyjnego (ORP) określanego jako redoks i mierzonego miernikiem ORP. Czym zatem jest woda alkaliczna? To woda o odczynie zasadowym i ujemnym wskaźniku ORP. O odczynie zasadowym możemy mówić, gdy pH wody wynosi przynajmniej 7,5. Warto też pamiętać, że wartość ORP podaje się w [mV], im jest niższa, tym lepsze właściwości przeciwutleniające ma woda.

Czym różni się woda strukturalna od wody alkalicznej?

Szukając odpowiedzi na pytanie, jaką wodę powinno się pić, nie zaszkodzi dowiedzieć się więcej o teoriach związanych z nawadnianiem. Jedna z nich głosi, że oprócz składu chemicznego wody równie ważna jest jej struktura. Mówi się, że woda strukturalna to taka, której cząsteczki idealnie dopasowane są do struktury komórkowej żywych organizmów i ludzi. Dzięki temu znacznie skuteczniej nawadnia organizm, ponieważ jest lepiej wchłaniana przez ściany narządów. Co ciekawe, cząsteczki wody strukturalnej są około dwukrotnie mniejsze niż zwykłej wody pitnej.

To z kolei umożliwia skuteczniejsze dostarczanie tlenu, mikroelementów, składników odżywczych i wydajniejsze odprowadzanie toksyny z organizmu. Według niektórych struktura wody, którą się nawadniamy, jest nawet istotniejsza niż jej skład chemiczny. Co więcej, woda strukturalna ma co do zasady wyraźnie zasadowy odczyn i dobre właściwości przeciwutleniające, czyli jest alkaliczna. Warto też wiedzieć, że woda reaguje na wszystkie czynniki, które mają nią wpływ. Oznacza to, że struktura wody zmienia się w zależności od warunków, czyli zanieczyszczenia, nasycenia różnymi pierwiastkami, zmiany odczynu i potencjału oksydo-redukcyjnego.

Jak pomaga woda alkaliczna?

Próbując odpowiedzieć na pytanie, na co dobra jest woda alkaliczna, warto przytoczyć kilka faktów. Przede wszystkim, ponad 60% masy ciała przeciętnego człowieka to właśnie woda. Co więcej, organizm noworodka zawiera nawet 75% wody, a z czasem u dorosłego człowieka zawartość wody w organizmie spada nawet do 45%. Można powiedzieć, że wraz z wiekiem udział wody w organizmie zmniejsza się, co wiąże się z postępującym starzeniem się organizmu. Dla tego nawadnianie się jest tak ważne i z wiekiem staje się coraz ważniejsze dla każdego z nas. Co ma do tego wysokie pH wody?

Okazuje się, że wiele płynów ustrojowych i organów zdrowego człowieka ma odczyn zasadowy. Co ciekawa wody płodowe, w których rozwija się człowiek, mają pH na poziomie 8,5. Według badań, w czasie narodzin przeciętne pH organizmu wynosi ok. 7,5. Odczyn płynów ustrojowych z wiekiem obniża się, u osób starszych może osiągnąć poziom w przedziale pomiędzy 5,5 a 6,5, czyli kwaśny. Jest to spowodowane wieloletnim stresem oksydacyjnym, czyli wysokim poziomem wolnych rodników w organizmie. Przyczyniają się do tego nieprawidłowa zakwaszająca dieta, brak ruchu, stres oraz narastające z czasem problemy z naturalnym oczyszczaniem się organizmu.

Ile wody alkalicznej pić?

Woda alkaliczna pomaga regulować bilans kwasowo-zasadowy organizmu. Umożliwia sprawne odprowadzania z organizmu toksyn i kwasów. Dzięki temu redukuje szereg symptomów, które można przypisać różnym chorobom, takich jak: brak energii, nieustępujące poczucie zmęczenia, bóle głowy, mięśni i stawów oraz infekcje, zajady i zaburzenia układu pokarmowego itp. Mówi się, że regularne nawadnianie się zasadową wodą alkaliczną przyczynia się do obniżenia ryzyka zachorowania na cukrzycę, nadciśnienie, wystąpienia miażdżycy, osteoporozy i niekontrolowanego wzrostu wagi. Rekomenduje się dzienne spożycie wody alkalicznej na poziomie 2 litrów na osobę.

By skutecznie nawodnić organizm przeciwutleniającą wodą alkaliczną, warto przestrzegać określonych zasad. Po pierwsze, dobrze jest nie łączyć picia dużych ilości wody z posiłkiem. Najlepiej jest nawadniać się przynajmniej 30 minut przed planowanym posiłkiem lub 2 godziny po. W takich interwałach wchłanianie wody będzie optymalne. Ponadto, powszechnie wiadomo, że picie dużych ilości płynów w trakcie posiłku lub po nim wpływa negatywnie na proces trawienia i przyswajanie składników odżywczych.

Ile kosztuje woda alkaliczna?

W przypadku wód alkalicznych przygotowywanych w warunkach domowych trzeba zwrócić także uwagę na sposób przechowywania wody. Przede wszystkim, woda utrzymuje swoje właściwości antyoksydacyjne przez okres do 24 godzin i jest wrażliwa na promieniowanie UV, szczególnie przy odczynie na poziomie 11 pH lub wyższym, dlatego warto przechowywać ją w naczyniach nieprzepuszczających światła. Wytworzenie wody jonizowanej w warunkach domowych kosztuje niewiele więcej niż korzystanie z typowego czajnika bezprzewodowego.

Alternatywą dla wytwarzania wody zasadowej jest zakup wód mineralnych o wysokim poziomie pH. Najbardziej alkaliczne naturalne wody butelkowane mają odczyn przekraczający 8 pH. Są jednak stosunkowo trudno dostępne. Większość mineralnych wód alkalicznych w ofercie ma odczyn nieprzekraczający 7,5 pH. Szukając wody dla siebie, koniecznie trzeba upewnić się co do odczynu danego produktu. Spora część oferty rynkowej to wody o lekko kwaśnym odczynie w przedziale pH pomiędzy 6 a 7, które są lekko kwaśne lub obojętne. Porównując ceny mineralnych wód alkalicznych i parametry, takie jak odczyn i potencjał oksydo-redukcyjny szybko dochodzi się do wniosku, że zakup urządzenia do wytwarzania wody jonizowanej we własnym zakresie to korzystne rozwiązanie. Nie tylko umożliwia przygotowanie żywej wody w dogodnym momencie, ale zapewnia także optymalny poziom pH oraz niespotykany w wodach butelkowanych poziom potencjału redoks.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl