Jak działa aktywny wodór?
Aktywny wodór działa jak tarcza, która chroni nasze komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Rozpuszczony w wodzie gaz jest łatwo przyswajalny, ma niski, ujemny potencjał REDOX (antyoksydacja), niską mineralizację, a co za tym idzie wysoką czystość oraz neutralne pH. Wytwarzanie aktywnego wodoru w warunkach domowych, dzięki zaawansowanej technologii jest proste i bezpieczne.
Woda wodorowa zawiera ogromną ilość elektronów, które zwraca wolnym rodnikom i tym samym blokuje je, tworząc środowisko sprzyjające odbudowie zdegenerowanej tkanki.
Dzięki swojej strukturze molekularnej doskonale przenika przez błonę komórkową i szybko nawadnia, odkwasza i odtruwa organizm. Poznaj główne zalety zdrowotne wody z aktywnym wodorem o ujemnym potencjale redox:
- wzrost energii witalnej i wytrzymałości,
- wzrostu odporności organizmu,
- lepsze przyswajanie witamin, minerałów i składników odżywczych,
- stabilizacja procesów trawiennych i wydzielania soków żołądkowych,
- poprawa krążenia krwi,
- poprawa przemiany materii,
- obniżenie poziomu cholesterolu i glukozy we krwi,
- leczenie chronicznej biegunki,
- stabilizacja i optymalizacja wagi ciała,
- szybsze gojenie się ran i owrzodzeń,
- zanik cellulitu i spłycenie zmarszczek,
- stymulacja regeneracji włosów,
- poprawa jakości snu, szybsza regeneracja sił witalnych.
Jak powstaje aktywny wodór?
Aktywny wodór o wysokiej czystości powstaje w wyniku elektrolizy wody, która polega na przepuszczeniu prądu stałego pomiędzy dwiema elektrodami (anodą i katodą), oddzielonymi membraną półprzepuszczalną. Najważniejszym elementem generatora jest ogniwo elektrolizera, w którym zachodzi pożądana reakcja. Generatory wodoru nie dzielą wody na dwie frakcje (alkaliczną i kwaśną), tak jak jonizatory. Ich praca nie wpływa również na pH wody, które pozostaje na neutralnym lub lekko alkalicznym poziomie.
Na co zwrócić uwagę, wybierając generator wodoru do domu? Liczy się przede wszystkim masa czystego wodoru, wprowadzanego do wody, która wynosić powinna od 0,5 do 1,4 mg/l. Badania sugerują, że należy przyjmować dziennie od 0,5 do 1,6 mg wodoru. Tak więc, jeśli woda ma stężenie rozpuszczonego w niej wodoru na poziomie 1 mg/l, to oznacza, że należy pić każdego dnia od 0,5 do 1,6 litra takiej wody.
Aktywny wodór utrzymuje się w wodzie od kilku do kilkunastu godzin, w zależności od jej zmineralizowania, czyli zawartości minerałów, które mają zdolność absorpcji wodoru.
Właściwości wody wodorowej
Dzięki aktywnemu wodorowi zwykła woda zamienia się w zbawienny dla naszego organizmu przeciwutleniacz. Pamiętaj, aby przygotować ją tuż przed spożyciem. Wodór bowiem szybko ulatnia się do atmosfery, wraz z dobroczynnymi właściwościami. Nowoczesne generatory wodoru, które pobierają wodę bezpośredni z wodociągów, pozwolą Ci za sprawą jednego przycisku przygotować zdrowy, terapeutyczny napój. Pij czystą wodę, która odmładza i leczy.
Wiedza o działaniu wolnych rodników i antyoksydantów pomoże Ci również zadbać o zdrową dietę. Im mniej wysoko przetworzonej żywności i więcej owoców na co dzień, tym lepiej dla Twojego organizmu!