Jak naturalnie odkwasić organizm?
Zakwaszony organizm bez cienia wątpliwości prędzej czy później da o sobie znać. Istnieje mnóstwo dolegliwości, które związane są właśnie z zachwianiem równowagi kwasowo-zasadowej. Do jej zachwiania przyczynia się głównie źle zbilansowana dieta, a skutki niestety mogą być bardzo nieprzyjemne. Pojawić może się wiele objawów, przez co często okazuje się, że konieczne są zmiany w menu oraz stylu życia. Utrzymywanie w organizmie nieprawidłowych proporcji między kwaśnym i zasadowym odczynem może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Już samo złe samopoczucie powinno być wystarczającą motywacją, by podjąć odpowiednie kroki.
Zakwaszenie – niezdrowe i niekomfortowe
Co w ogóle oznacza zakwaszenie organizmu? Wyjaśnienie jest stosunkowo proste. Na zdrowie człowieka wpływają rozmaite procesy i czynniki – w tym odpowiednia równowaga kwasowo-zasadowa. Jeśli zostaje ona zachwiana i w organizmie pojawia się zbyt dużo związków o charakterze kwasowym, może to doprowadzić do wystąpienia rozmaitych dolegliwości. Bóle głowy, mięśni, stawów, zaparcia i inne kłopoty jelitowe, zaburzenia koncentracji, nerwowość czy zmęczenie to tylko niewielka część objawów towarzyszących zakwaszeniu. Nie ma wątpliwości, że nie są one korzystne ani dla zdrowia, ani dla samopoczucia. Dlatego tak istotne jest dbanie o odpowiednią dietę oraz sposób codziennego funkcjonowania. Właśnie w ten sposób utrzymuje się właściwe proporcje między związkami zasadowymi oraz kwaśnymi.
Oczywiście to tylko teoria. Co jednak zrobić, jeśli zaczynają występować u nas objawy zakwaszenia? Nie jest to sytuacja bez wyjścia! Wystarczy zastosować odpowiednią dietę – nie jest to droga przez mękę ani skomplikowany slalom między zakazanymi produktami spożywczymi. Co istotne, zdecydowanie warto postawić na naturalne metody odkwaszania, a jest ich z pewnością bardzo wiele.
Szeroki wybór produktów odkwaszających
Zmiana menu dla jednych może być bardziej, a dla innych mniej odczuwalna. Niewątpliwie jednak jest ona podstawą skutecznego odkwaszenia organizmu i doprowadzenia go do właściwego stanu. Wystarczą dwa kroki: wizyta na okolicznym bazarku lub odpowiednim stoisku w sklepie, a następnie przygotowanie posiłku i konsumpcja. Nic trudnego dla tych, którym zależy na lepszym zdrowiu, energii i świetnym samopoczuciu.
Na początek jednak należy zrezygnować z części produktów – nawet jeśli wcześniej trudno Ci było wyobrazić sobie funkcjonowanie bez nich. Dzień bez kawy lub słodkiej przekąski na pewno okaże się równie ciekawy i efektywny. Co jeszcze – oprócz filiżanki małej czarnej i cukru – należy odstawić? Mięso, ryby, przetwory mleczne, czarną herbatę, pszenne pieczywo, mąkę czy alkohol. Wystarczy jeden rzut oka na tę listę, by stało się jasne, że bez tych artykułów można sobie doskonale poradzić. Nie trzeba zresztą całkowicie usuwać ich z jadłospisu – wystarczy mocno ograniczyć ich spożywanie. Zamiast nich należy postawić przede wszystkim na warzywa i owoce, strączkowe nasiona, kaszę gryczaną, a do picia soki warzywne i wodę. Ta ostatnia powinna mieć określoną formę. Dobrze sprawdzi się woda źródlana, lepiej – mineralna, a jeszcze lepiej – woda zasadowa. Jej pH sprawia, że dużo łatwiej jest zachować odpowiednią równowagę kwasowo-zasadową w organizmie albo wrócić do prawidłowych proporcji.
Zasadowa woda dzięki jonizatorom
Wodę alkaliczną można kupić w sklepie. Nie ma też problemu z przygotowaniem jej w domowych warunkach. Wystarczy na przykład skorzystać z urządzenia, które odpowiada za jonizację i oddzielenie wody alkalicznej od kwaśnej. Jest to szybki proces, który pozwala każdego dnia cieszyć się wyjątkowo zdrowym napojem, gwarantującym lepsze samopoczucie. Tak przygotowana woda zasadowa do picia bez wątpienia jest istotnym elementem na drodze do przywrócenia równowagi kwasowo-zasadowej, czyli odkwaszenia organizmu. Wpływa też na wyższy poziom energii oraz pomaga w pozbyciu się toksyn. Korzystanie ze wszystkich wymienionych sposobów odkwaszania w dużym stopniu przyczynia się do polepszenia zdrowia i lepszego funkcjonowania każdego dnia.