Jak woda alkaliczna działa przy leczeniu podagry?
Jak woda alkaliczna pomaga przy leczeniu podagry?
Podagra to choroba mocno powiązana ze współczesnym stylem życia, które charakteryzuje niezdrowe jedzenie i mała ilość ruchu. Jego efektem jest zaburzenie równowagi i schorzenia, które znacząco wpływają na komfort życia. Dowiedz się, jak skutecznie zmniejszyć dolegliwości i zawalczyć o swoje zdrowie!
Dna moczanowa - jak sobie radzić?
Podagra, znane też pod nazwą dna moczanowa, to bolesne zapalenie stawów. Początkowo atakuje głównie palce u stóp, z czasem zajmuje kolejne stawy. Skóra wokół nich robi się czerwona, pojawiają się również bolesne zgrubienia, a staw przestaje spełniać swoje funkcje. Nieleczona dna moczanowa może doprowadzić do uszkodzeń wokół tych miejsc, a w ekstremalnych sytuacjach - do trwałych zmian w narządach wewnętrznych.
Za pojawienie się podagry odpowiedzialny jest kwas moczowy, którego nadmiar wytrąca się w formie kryształków osadzających się w okolicach stawów chorego. Za zmiany związane z dną odpowiedzialna jest po części genetyka, jednak do zła dieta pozwala na pełne rozwinięcie się choroby.
Jak pozbyć się kwasy moczowego?
Domowe sposoby na dnę moczanową stawiają przede wszystkim na zdrową dietę i picie dużych ilości wody. Dieta powinna być dobrze zbilansowana i dostarczać choremu wszystkie niezbędne składniki mineralne, przy równoczesnej małe produkcji dodatkowych ilości kwasu moczanowego. Co zatem jeść? Chory powinien swoją dietę oprzeć na surowych warzywach i owocach. Zaleca się, aby te produkty miały jak najmniejszą zawartość puryn. W diecie powinien znaleźć się również nabiał oraz pełnoziarniste pieczywo, czy kasze.
Zastanawiając się, jak leczyć dnę moczanową domowym sposobem, warto również uwzględnić ograniczenia diety, bez których proces leczenia nie zakończy się sukcesem. Należy drastycznie ograniczyć jedzenie mięsa oraz ryb oraz spożycie alkoholu, które znacznie utrudnia oczyszczanie się organizmu i przywracanie mu naturalnej równowagi.
Jaką wodę mineralną pić przy dnie moczanowej?
Warto sięgać po najczystszy rodzaj wody, jakim jest woda alkaliczna. Dna moczanowa wymaga odzyskanie naturalnego balansu organizmu, w czym z pewnością pomocna jest woda o strukturze zbliżonej do tej, która wypełnia ludzkie ciało. Jej budowa ułatwia przyswajanie, co z kolei przyspiesza proces usuwania toksyn z organizmu. Wodę alkaliczną można zrobić w warunkach domowych - wystarczy alkalizator wody, który zwykłej wodzie nada właściwych cech.
Dna moczanowa - jak sobie radzić?
Duża bolesność to powód do zmiany nawyków i podjęcia walki z chorobą, jaką jest podagra. Powikłania i skutki uboczne dny moczanowej mogą być groźne - guzki mogą naruszać inne struktury znajdujące się w organizmie, co może negatywnie wpływać na mobilność chorego i prowadzić do częstych, trudno gojących się złamań.
Poza leczeniem farmakologicznym, skupiającym się na ograniczaniu stanu zapalnego i bólu, konieczne jest przestawienie się na zdrowsze podejście do swojego stylu życia. Warto docenić skarby natury, jakim jest woda. Na dnę moczanową nie ma skutecznego leku, jednak zbudowanie nawyków pozwala na znaczne złagodzenie jej objawów i ponowne czerpanie radości z życia!