Jonizatory Wody aQuator

Jaki jonizator wody alkalicznej do domu? Urządzenie do wody żywej?

Zła dieta i postępujące zakwaszenie organizmu powodują szereg niekomfortowych skutków ubocznych, a nawet chorób. Zaczynając od otyłości, przez nadciśnienie, cukrzycę, miażdżycę i obniżenie masy kostnej – lista zaburzeń związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem organizmu wydaje się nie mieć końca.

Zakwaszenie i zanieczyszczenie toksynami powoduje zakłócenia w przemianie materii i wpływa negatywnie na zdolność do obrony organizmu przed wirusami i mikroorganizmami. Upośledza też wydalanie substancji szkodliwych, których nośnikiem jest m.in. woda. Zdrowa woda o właściwym zasadowym odczynie i dużym potencjale oksydo-redukcyjnym, nie tylko skutecznie nawadnia organizm, ale też ułatwia przywrócenie i utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Dzięki regularnemu nawadnianiu się jonizowaną wodą alkaliczną organizm skutecznie wydala związane toksyny i kwasy. Na szczęście zdrową wodę alkaliczną można przygotowywać sobie codziennie, korzystając z wygodnego jonizatora.

Co to jest jonizator wody?

Jonizator wody to urządzenie, które w procesie elektrolizy jonizuje dostarczoną do niego wodę. Energia przepływająca między anodą i katodą powoduje skoncentrowanie się wody alkalicznej wokół katody i wody kwaśnej wokół anody. W urządzeniu znajdują się dwa naczynia połączone membraną przepuszczającą cząsteczki przemieszczające się w kierunku odpowiadających im elektrod. Większe jonizatory domowe umożliwiają produkcję 3 litrów wody jonizowanej, w tym ponad 2 litrów wody alkalicznej i niespełna litra wody kwaśnej. Mniejsze jonizatory zostały wyposażone w naczynia o łącznej pojemności ok. 1,5 litra, co czyni urządzenie bardziej kompaktowym i przenośnym.

Dobry jonizator umożliwia zmianę położenia naczyń względem elektrod tak, aby w zależności od potrzeb wytwarzać większą ilość wody kwaśnej lub alkalicznej. Ponadto, oferuje szeroki zakres regulacji odczynu wytwarzanej wody nawet pomiędzy pH 2,4 do 11. W zależności od mocy urządzenia i zastosowanych elektrod zmienia się zakres ORP. W mocnych jonizatorach może oscylować w przedziale od -1000 do 1200 mV. Wskaźnik ORP jest miarą potencjału oksydo-redukcyjnego zjonizowanej wody zwanego redoks.

ph wody alkalicznej - badanie

Na jakie choroby pomoże jonizator wody?

Jonizator wody to urządzenie, które będzie przydatnym akcesorium do wytwarzania wody jonizowanej o różnych właściwościach. Dzięki wodzie alkalicznej można poprawić ogólne nawodnienie organizmu i dostarczyć do niego większą ilość antyoksydantów, które skutecznie będą wiązać toksyny dostarczone z pożywieniem i wytworzone w trakcie przemiany materii. Woda alkaliczna pomaga zredukować dolegliwości wywołane wydzielaniem znacznych ilości kwasu mlekowego, mrówkowego, solnego i octowego wydzielanego w czasie intensywnej aktywności fizycznej i podczas stresu.

Jonizowana woda alkaliczna ułatwia rozpuszczanie nagromadzonych w organizmie kwasów i wydalanie ich w naturalny sposób. Dzięki temu zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się wody w organizmie, co prowadzi do uciążliwej opuchlizny i związanego z nią poczucia ciężkości. Woda zasadowa to sprzymierzeniec człowieka w regulacji bilansu zasadowo-kwasowego i skutecznym odkwaszaniu tkanek i płynów ustrojowych. Regularne picie wody alkalicznej i co za tym idzie, oczyszczanie organizmu poprawia wyniki badań chorych na miażdżycę nadciśnienie, cukrzycę i wiele innych poważnych schorzeń. Warto dodać, że z kolei woda kwaśna znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce, jako środek leczący kontuzje, opuchliznę, rany po oparzeniach czy naturalny środek dezynfekujący.

jonizator wody do wody o niskim ph

Żywa woda, czy można ją kupić?

O ile woda alkaliczna jest dostępna w formie butelkowanej, to nie jest to najpopularniejszy produkt na rynku wód mineralnych. Niewiele spośród dostępnych marek oferuje produkt, którego pH przekracza wartość 8. Większość dostępnych wód alkalicznych oferuje wartość odczyny na poziomie zbliżonym do neutralnego, tj. pH 7,5. Co ciekawe, wiele popularnych wód butelkowanych ma odczyn lekko kwaśny. Szukając dobrej wody alkalicznej do kupienia w sklepach, koniecznie trzeba sprawdzić jej pH. Nie zawsze informacja ta jest podawana na etykiecie.

Co więcej, dobre wody kupowane w sklepach zazwyczaj mają potencjał Redoks (oksydo-redukcyjny) na poziomie wskaźnika ORP oscylującego w okolicy -250 do -50 mV. Dla porównania przeciętny wskaźnik ORP dobrej wody z kranu to ok +100 mV. Często woda butelkowana ma ORP dodatnie na poziomie zbliżonym do typowych słodkich soków dostępnych w kartonach. W takich okolicznościach szacowanie kosztu wody alkalicznej dla osób, które poważnie myślą o włączeniu jej do swojej diety, zawsze udowadnia, że inwestycja w dobry jonizator to zdecydowanie właściwe rozwiązanie.

jonizator wody - kup teraz

Jaki jonizator wody kupić do domu?

Zastanawiając się nad tym, jaki jonizator wybrać do domu, warto przemyśleć, w jakich okolicznościach będzie użytkowany. Osoby aktywne, które często podróżują, powinny zdecydować się na zakup kompaktowego urządzenia o poj. ok. 1,5 litra. Jonizatory tego typu charakteryzują się zwartą solidną budową, która wytrzyma trudy kolejnych podróży. W przypadku rodzin, w których woda alkaliczna będzie służyć większej liczbie domowników, lepiej sprawdzają się jonizatory 3 litrowe. Jedną sprawą, o której to to, że jonizowana woda alkaliczna utrzymuje swoje właściwości najwyżej 24 godziny. Woda alkaliczna to świetny napój do nawadniania się w czasie intensywnego dnia pracy, dlatego dobrze jest zadbać o możliwość przygotowania porcji napoju dla każdego domownika.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl