Jonizatory Wody aQuator

Małymi krokami po zdrowie!

Aktywność fizyczna i woda jonizowana kluczem do zdrowo-wieczności.

Ruch to zdrowie, a woda to życie

Każdy z nas najpewniej spotkał się z powiedzeniami, że woda to życie, a ruch to zdrowie. Z jednej strony te slogany są rzeczywiście stare i nie ma w nich energii, nowoczesności, bodźca do działania. Z drugiej jednak strony są przecież fundamentem naszej egzystencji. Zacznijmy od wody. Jesteśmy z niej zbudowani w około 70% procentach. To sporo! Jest w naszych kościach, mięśniach, płynach ustrojowych – wszędzie! Co by się stało, gdyby jej zabrakło? Albo inaczej: Co się dzieje z naszym zdrowiem, kiedy niewystarczająco nawadniamy organizm albo kiedy dostarczamy małowartościową wodę? Chyba każdy to wie… Brak właściwych proporcji wody w komórkach jest pierwszym krokiem w drodze do zrujnowania sobie zdrowia. Nie ma innej możliwości, bo taka jest nasza anatomia i kropka. A co z ruchem? Czy rzeczywiście leniwe, kanapowe życie jest takie złe? Hm… bywa przyjemne, to prawda. Ale kiedy przez jakiś czas pozostajemy w bezruchu, zaczynamy czuć lekkie zdrętwienie kończyn i łupanie w plecach. Wszystko mija oczywiście w kilka chwil. Teraz. A co będzie za dekadę? Za dwie? Odrobina refleksji wystarczy, by uświadomić sobie, że brak aktywności fizycznej, siedzący tryb pracy, godziny spędzone przed telewizorem,  mają zgubną moc. Zabierają energię i zdrowie.

Zabierz się na spacer

Tymczasem każda aktywność, nawet ta najbardziej niepozorna ma dla naszego życia ogromną wartość. Bo je przedłuża. Czy jest solidniejszy argument? Nie trzeba wiele, by wspomóc swój organizm. Wystarczy każdego dnia stawić czoło swoim przyzwyczajeniom i chociaż trochę się poruszać. To może być szybszy niż zwykle marsz do sklepu lub wybór schodów zamiast windy. Wiele rzecz jasna zależy od tego, w jakim jesteśmy wieku, jakie mamy dolegliwości i jakie siły witalne. Tak czy inaczej – każda aktywność fizyczna będzie działała prozdrowotnie. Poprawi się samopoczucie i sprawność fizyczna, a mózg zostanie dotleniony. Ruch to także recepta na dobry sen. Jak zatem wyraźnie widać – same korzyści! A zatem: do działa!

Mądrze nawadniaj swój organizm

Jeżeli już robisz coś kierunku aktywności fizycznej i masz świadomość, że to zaprocentuje w przyszłości to jesteś na dobrej drodze. Teraz zadbaj jeszcze o co jesz i  pijesz.  To naprawdę bardzo ważne. Powie Ci to każdy lekarz, trener czy dietetyk. Może się to wydawać zaskakujące, ale woda jest najważniejszym elementem diety człowieka. Czy wiesz, że zastępując zwykłą wodę (kranową, butelkowaną) – wodą jonizowaną nie tylko gasisz pragnienie, ale skutecznie wspierasz swój organizm w utrzymaniu go w dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej. Czy wiesz, że woda jonizowana, zwana także alkaliczną jest regularnie pita przez tysiące ludzi na całym świecie, że rekomendują ją specjaliści, celebry ci i sportowcy? W Polsce coraz więcej osób docenia jej właściwości, a ma ich szereg. Dlaczego? Dlatego, że w połączeniu z aktywnością fizyczną ma woda jonizowana:

  • jest skutecznym  antyoksydantem, o wartości ORP w przedziale -400 do -700 mV, zawierający dużą ilość wolnych elektronów - neutralizuje szkodliwe wolne rodniki blokując utlenianie zdrowych komórek, a tym samym poprawia odporność i wzmacnia system immunologiczny,
  • jest doskonałym transporterem, ze zdolnością do szybkiego łączenia się z płynami ustrojowymi - pomaga w utrzymaniu optymalnej gęstości krwi i dostarczaniu poprawia kondycję organizmu i wygląd skóry,
  • jest naturalnym odkwaszaczem pozbawionym jonów rozpuszczonych soli kwaśnych (chloru, siarki, fosforu, etc.) - pomaga przywrócić i utrzymać równowagę kwasowo-zasadową, kiedy dochodzi do zaburzeń np. z powodu diety wysokobiałkowej lub spowolnionych procesów metabolicznych.

Prawda, że dobrze to wygląda? Ale to tak naprawdę kilka z rozlicznych zalet wody alkalicznej. Ile należy jej pić? Wiele zależy od masy ciała, ale zaleca się około 2 litrów każdego dnia. Najkorzystniej dla zdrowia jest, kiedy wypijemy ją zaraz po przebudzeniu, ponieważ już dwie szklanki skutecznie pomagają uaktywnić organizm. Natomiast, aby wspomóc trawienie, trzeba wypić 250 ml wody około 30 minut przed zjedzeniem posiłku. Dobrą praktyką jest szklanka wody przed kąpielą, gdyż obniża ciśnienie krwi, a kolejna przed snem pozwala chronić przed udarem i atakiem serca. Aż trudno uwierzyć, ale woda jonizowana jest tajemnicą zdrowo – wieczności!

Powiedz kategoryczne NIE słodkim napojom!

Tymczasem wielu z nas popełnia błędy zgubne w skutkach dla zdrowia, wspomagając się napojami energetykami. Niby wiemy, że są szkodliwe, ale i tak po nie sięgamy. A to poważny błąd. Dlaczego? Otóż przede wszystkim mają wysoką kaloryczność, sięgającą nawet poziomu 800 kcal w litrze Takie napoje sprzyjają rozwojowi refluksowej choroby żołądka i próchnicy oraz mogą stać się czynnikiem, który wywoła cukrzycę typu 2. W takich napojach zawarte są cukry, zwiększające we krwi stężenie trójglicerydów i złego cholesterolu. Można byłoby wymieniać dalej…, bo lista negatywnych skutków jest znacznie dłuższa. Tymczasem woda jonizowana ma zero kalorii, jest skuteczniejszym i zdrowszym, bo naturalnym izotonikiem. Na co dzień wspiera Twój organizm we właściwym przebiegu procesów metabolicznych. Mało tego, ma korzystny wpływ w profilaktyce zdrowia, wykorzystywana jest do wsparcia przy leczeniu cukrzycy, próchnicy, miażdżycy czy dnie moczanowej.

Od dzisiaj woda jonizowana!

Tak, to prawda, że picie nawet zwykłej wody przynosi korzyści dla prawidłowego funkcjonowania człowieka. Ale niewątpliwie można zrobić dla siebie znacznie więcej i zamiast wody, kupowanej w plastikowych butelkach, zacząć pić wodę jonizowaną. Zwłaszcza, kiedy jesteśmy aktywni fizycznie, ponieważ wśród wielu zaskakujących zalet ta woda realnie wpływa na wypracowanie, a następnie utrzymanie dobrej kondycji. Ta tak zwana woda żywa ma działanie antyoksydacyjne, dotlenia, odchudza, witalizuje i utrzymuje w organizmie równowagę kwasowo – zasadową. Wystarczy pić ją regularnie, by przekonać się o jej wyjątkowych właściwościach. Co się wydarzy? Na początku poprawi się nastrój, przybędzie energii (tak potrzebnej przy aktywności fizycznej), a organizm się oczyści. Potem stopniowo będzie się zmieniać cera, stan skóry i włosów. To jednak tylko drobiazgi, bowiem picie wody jonizowanej realnie chroni przed licznymi (zwłaszcza cywilizacyjnymi) chorobami. Znikną zatem dolegliwości, stopniowo będzie się normalizować ciśnienie, cholesterol, masa ciała. Przekonasz się osobiście, a potwierdzą to wyniki Twoich badań.

 

Właściwości wody alkalicznej

To teraz czas na garść konkretów, potwierdzonych naukowymi badaniami. Zacznijmy od alkalizacji. Czy wiesz, że narządy wewnętrzne człowieka, a także płyny ustrojowe są alkaliczne? Wyjątkiem jest tylko kwas żołądkowy, natomiast cała reszta ma odczyn zasadowy i taki powinien pozostać, abyśmy cieszyli się zdrowiem. Dzieje się inaczej, kiedy pijemy kolorowe napoje, jemy niezdrowo, pozwalamy sobie na używki. Wówczas zakwaszamy organizm. Termin ten jest obecnie bardzo popularny, bo szczęśliwie coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zachowanie równowagi kwasowo – zasadowej. I właśnie w tym pomaga woda jonizowana, która zawiera przyswajalne jony alkaliczne: wapnia, magnezu, potasu i sodu. To właśnie ich obecność prowadzi do neutralizowania i usuwania resztek kwasowych. Wiele się mówi także o wolnych rodnikach, które powstają w procesie utleniania, zwanym stresem oksydacyjnym. Wolne rodniki, chcąc go zdobyć, atakują zdrowe komórki… Jak nietrudno się domyślić taki rozbój ma swoje następstwa w postaci wielu chorób. Aby temu przeciwdziałać dostarczyć do organizm ujemne jony hydroksylowe OH-. Te właściwości posiada alkaliczna woda jonizowana. W połączeniu z potencjałem redukcji utlenienia (ORP) na poziomie -900mV (zwykła woda ma od +150 do +300), czyni ją niezwykle skuteczną w chronieniu komórek przed wolnymi rodnikami.

Woda jonizowana i aktywność fizyczna to patent na zdrowe i szczęśliwe życie

Czas na podsumowanie. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że przepisem na dobre, zdrowe życie jest ruch i woda jonizowana. Ten „zestaw zdrowia” wpływa na dobrą kondycję fizyczną, przeciwdziała zakwasom, utrzyma optymalną termoregulację i równowagę elektrolitową, zablokuje ewentualne odwodnienie. Przy okazji przywróci równowagę kwasowo–zasadową, normalizując procesy metaboliczne i neutralizując wolne rodniki. Warto ten zestaw aplikować sobie codziennie i małymi krokami iść po zdrowie.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl