Siedem zalet wody zjonizowanej alkalicznej
Konkretny łyk zdrowia!
O wodzie zjonizowanej alkalicznej i jej wpływie na organizm człowieka od lat publikowane są książki oraz wnikliwe opracowania (również naukowe, potwierdzone międzynarodowymi badaniami). Dowodzą one, że jej picie ma pozytywny, prozdrowotny wpływ. Coraz szersze zastosowanie jonizowanej wody alkalicznej w profilaktyce zdrowia, zachęca kolejnych amatorów do włączenia jej w codzienną dietę, już nie tylko po to, by pomagać w różnych dolegliwościach, ale by im przede wszystkim zapobiegać.
Idealna dla osób zdrowych i chorych
Jonizowana woda alkaliczna odkwasza organizm, dotlenia komórki, optymalnie nawadnia, działa antyoksydacyjnie i dostarcza tlen, neutralizując wolne rodniki. Jej spożywanie ma bezpośrednie znaczenie na zachowanie lub przywrócenie równowagi kwasowo – zasadowej, co jest równoznaczne z odkwaszaniem i utrzymywaniem narządów i płynów we właściwym, alkalicznym środowisku. Co ważne, mogą i powinny ją pić tak osoby zdrowe – by działać prewencyjnie, jak i osoby chore – by krok po kroku przywracać prawidłową pracę narządów wewnętrznych.
Tania i dostępna dla wszystkich
Można analizować i kalkulować, ale zawsze wychodzi ten sam wynik: jednorazowa inwestycja w jonizator to zdecydowanie tańsze rozwiązanie, niż kupowanie wody butelkowanej. Nie wspominając już, że woda sprzedawana w sklepach nie ma takich właściwości, jak jonizowana woda alkaliczna. Jonizator jest urządzeniem prostym w obsłudze. Wystarczy wlać do niego wodę z kranu i po kilku minutach od uruchomienia się procesu elektrolizy mamy zjonizowaną wodę alkaliczną. Mając takie domowe źródło zdrowia łatwiej jest dbać o zdrowie na co dzień.
Posiada wysokie, alkaliczne pH
Warto podkreślić, że woda kranowa ma odczyn pH na poziomie 6,8-7,5, a jonizowana woda alkaliczna 9,0 – 9,5. Trzeba też wiedzieć, że tak wysokie pH ma korzystny wpływ na utrzymanie lub przywrócenie równowagi kwasowo-zasadowej oraz regulację procesów metabolicznych, których zaburzenia są zaczątkami chorób typu: dna moczanowa, osteoporoza, czy cukrzyca.
Dodatkowo, dostępne w takiej wodzie pierwiastki alkaliczne (jony metali: wapnia, magnezu, potasu i sodu) mają łatwo przyswajalną formę i dzięki temu mogą bez trudu wspierać naturalne bufory organizmu (bufory, czyli mieszaniny soli i zasad utrzymują ściśle określone pH ustroju wszystkich organizmów, którego zachwianie może spowodować śmierć organizmu).
Działanie przeciwutleniające, antyoksydacyjne
Kiedy człowiek prowadzi niehigieniczny tryb życia i ma niewłaściwą dietę, w jego organizmie pojawiają się wolne rodniki tlenowe, które są pochodną tzw. stresu oksydacyjnego. Rodnikom brakuje jednego elektronu i ów brak rekompensują sobie, atakując komórki zdrowe. To rzecz jasna prowadzi do problemów ze zdrowiem. W takiej sytuacji na ratunek przychodzi jonizowana woda alkaliczna. Posiada ona bowiem wolne elektrony H+ i oddaje je wolnym rodnikom. Są one następnie neutralizowane i wydalane z organizmu. Takie właściwości ma tylko woda alkaliczna, której potencjał redukcji utlenienia ORP ma wartość ujemną – przeciwutleniającą na poziomie do -900 mV. Natomiast zwykła woda ma ORP dodatnie (+150 - +300 mV) – czyli nie dosyć, że nie ma właściwości przeciwutleniających, to jeszcze ma właściwości utleniające.
Cząsteczki wody o mniejszej strukturze
Im mniejsza struktura cząsteczek wody, tym większa szansa, że szybciej przeniknie ona do błony komórkowej, by brać udział w procesach życiowych człowieka. Picie wody jest mocno propagowane i to dobrze. Warto jednak wiedzieć jaką wodę pić, bo woda wodzie nie równa. Klaster zwyklej wody (butelkowanej, źródlanej, kranowej) zbudowany jest z 12 - 18 cząsteczek. Tymczasem jonizowana woda alkaliczna jest podobna do płynów ustrojowych człowieka i posiada tylko 6 cząsteczek. To sprawia, że sprawnie nawadnia tkanki, a dodatkowo rozpuszcza i usuwa zgromadzone toksyny i resztki kwasowe. Warto podkreślić, że mniejsza struktura cząsteczek sprzyja lepszemu usuwaniu produktów ubocznych, jakie pojawiają się podczas procesu przemiany materii.
Większa zawartość tlenu
Brak tlenu to brak życia. Dotyczy to także komórek człowieka. W środowisku, gdzie go brakuje pojawiają się doskonałe warunki do rozwoju chorób, w tym także do rozrostu komórek nowotworowych. Brak tlenu to także fermentacja, ponieważ węglowodany rozkładają się tylko częściowo. Aby przeciwdziałać należy komórki dotleniać, a doskonałym nośnikiem tlenu jest właśnie jonizowana woda alkaliczna. Posiada ona bowiem dużo ujemnych jonów OH-, które przekazują tlen do komórek.
Niższe napięcie powierzchniowe
Czy woda może być bardziej ciekła i bardziej… mokra? Z naukowego punktu widzenia - może. I taka jest właśnie jonizowana woda alkaliczna, ponieważ posiada ona dwukrotnie niższe napięcie powierzchniowe, niż woda wodociągowa, czy butelkowana. Taka cecha powoduje, że wodzie jest znacznie łatwiej dotrzeć do płynów ustrojowych, by się z nimi połączyć i na przykład przeciwdziałać niebezpiecznemu zagęszczeniu krwi. Przy okazji szybciej dostarcza wyżej opisane wartości: tlen, pierwiastki alkalizujące i jony wodoru, co ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.