Jonizatory Wody aQuator

Niskie lub wysokie pH wody – co oznacza?

Każdy z nas z pewnością spotkał się z takim określeniem jak „woda kwaśna” czy „odczyn wody”. Często jednak nie wiemy, co dokładnie oznaczają i w jaki sposób pH wody pitnej wpływa na kondycję naszego organizmu. Sprawdź, jak za pomocą odpowiednio dobranej do potrzeb wody możesz poprawić swoje zdrowie.

PH wody – co to właściwie oznacza?

PH wody służy do określenia, jaki odczyn ma woda pitna. Przypomnijmy sobie, co to dokładnie oznacza – odczyn jest cechą roztworu mówiącą nam o tym, jakie jony w nim dominują. W roztworach o odczynie kwaśnym mamy do czynienia z przewagą jonów wodorowych H+, a w tych o odczynie zasadowym z przewagą jonów OH-. W przypadku roztworów obojętnych dochodzi do równowagi między dwoma rodzajami jonów.

W precyzyjnym określeniu odczynu pomaga nam skala pH, mająca od 0 do 14 punktów. Roztwory o pH poniżej 7 określamy jako kwaśne, o pH równym 7 jako obojętne, o pH powyżej 7 jako zasadowe.

 

Jonizator wody do zmiany ph wody z kranu

 

Jakie powinno być pH wody pitnej?

Wiemy już, co to jest pH wody – wskazuje nam, czy ma ona charakter kwasowy, obojętny czy zasadowy. Dlaczego jednak pH wody pitnej ma takie znaczenie? Trzeba pamiętać, że nasz organizm i jego komórki mają odczyn lekko zasadowy (wyjątek stanowią soki trawienne i mocz). Taki odczyn najlepiej służy prawidłowemu funkcjonowaniu wszystkich narządów oraz układów. Jednak rodzaj spożywanego pokarmu i wypijanych płynów ma ogromny wpływ na pH całego ustroju. Obecnie wiele osób cierpi z powodu zakwaszenia organizmu, związanego z częstym przyjmowaniem kwasotwórczych produktów (np. mięso i kawa) i zbyt rzadkim sięganiem po produkty zasadotwórcze (np. warzywa). W tej sytuacji wartość pH wypijanej wody nabiera szczególnego znaczenia – może prowadzić do dalszego zakwaszania organizmu lub wręcz przeciwnie, pomagać w przywróceniu równowagi kwasowo-zasadowej.

Niskie pH wody – wpływ na organizm

Jaki wpływ ma niskie pH wody na organizm? Należy pamiętać, że kwasowość wody jest jednym z jej kluczowych parametrów, decydujących o wpływie (pozytywnym lub negatywnym) na zdrowie. Woda kwaśna pogłębiać może problemy związane z nadmiernym zakwaszeniem organizmu. W ten sposób jego odczyn, który powinien być lekko zasadowy, zmienia się, mogąc stać się przyczyną różnych zaburzeń. Brak równowagi kwasowo-zasadowej jest chociażby jedną z przyczyn otyłości – organizm nie nadąża z usuwaniem nadmiaru związków kwasowych, odkładając je w postaci tkanki tłuszczowej.

Warto jednak wiedzieć, że woda kwaśna ma pewne przydatne właściwości. Wykazuje silnie utleniające działanie, dlatego przyspiesza np. gojenie ran. Jeśli korzystamy z domowego jonizatora, w procesie elektrolizy otrzymujemy wodę zasadową i kwaśną – tę drugą możemy wykorzystać m.in. do dezynfekcji, czyszczenia bądź odplamiania.

Woda o wysokim pH – dlaczego jej picie jest dla nas korzystne?

Woda o wysokim pH nazywana jest często wodą zasadową czy alkaliczną. Wykazuje ona szereg prozdrowotnych właściwości. Przede wszystkim pomaga w przywróceniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, jego odkwaszeniu i zminimalizowaniu negatywnego wpływu spożywania wielu kwasotwórczych produktów. Woda alkaliczna jest naturalnym przeciwutleniaczem, skutecznie walczącym z nadmiarem wolnych rodników, utrzymującym nas w dobrej kondycji i hamującym procesy starzenia. Dostarcza wielu cennych minerałów, a ponieważ jej struktura jest zbliżona do struktury płynów ustrojowych, może być wykorzystana szybko i w maksymalnie efektywny sposób. Picie wody alkalicznej pomaga m.in. w walce z otyłością oraz innymi chorobami metabolicznymi.

Jak zwiększyć pH wody?

Wysokie pH wody pitnej oznacza wiele korzyści dla zdrowia i naszego samopoczucia. Jak zmienić pH wody pitnej? Najłatwiej jest skorzystać z prostego w użytkowaniu urządzenia nazywanego jonizatorem, wyglądem przypominającego zwykły czajnik. Zachodzi w nim proces elektrolizy, podczas którego otrzymujemy wodę zasadową i kwaśną. To szybki i bezproblemowy sposób na to, by codziennie mieć w zasięgu ręki wodę o korzystnym dla zdrowia odczynie.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl