Jonizatory Wody aQuator

Niedokwasota żołądka a woda zjonizowana

O ile nadkwasota żołądka jest problemem stosunkowo dobrze znanym, o tyle niedokwasota żołądka wciąż jest dla wielu osób zaskakującym tematem. Tymczasem schorzenie to jest często spotykane, a co więcej – z reguły mylone z nadmiernym wydzielaniem soków trawiennych. Jakie są objawy niedokwaszenia żołądka i jaki wpływ na jego pH ma woda zjonizowana?

Kwas żołądkowy – niedobór czy nadmiar?

Do prawidłowego trawienia niezbędny jest kwas solny, znajdujący się w wydzielanych przez żołądek sokach. Jednak zarówno jego niedobór, jak i nadmiar, stanowić mogą poważny problem. Zbyt duża ilość kwasu zwiększa ryzyko uszkodzenia wrażliwej błony żołądka, jest to bowiem substancja o wyjątkowo silnym działaniu.

Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że niedokwaśność żołądka również niesie ze sobą przykre konsekwencje. Niedobór kwasu żołądkowego powoduje, że spożyty pokarm nie może zostać strawiony w odpowiedni sposób, co uniemożliwia wchłonięcie w jelitach składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dotyczy to w szczególności ciężkostrawnych pokarmów, takich jak mięso. Prowadzi to do niedoborów np. żelaza, magnezu, witaminy C oraz cynku. Osoby cierpiące na niedokwasotę żołądka borykają się często z anemią i osłabieniem, czy też zaburzeniami ze strony układu nerwowego, wynikającymi z niewłaściwego wchłaniania witamin z grupy B. Warto też wspomnieć, że nieprawidłowe pH soków żołądkowych sprzyja rozwojowi bakterii, grzybów czy pasożytów.

Niedokwaśność żołądka – objawy

Nadkwasota czy niedokwasota – oto jest pytanie! Niestety często zdarza się, że objawy niedokwaśności żołądka mylone są z nadkwasotą. Osoba chora sięga po leki zmniejszające wydzielanie soków trawiennych, tym samym pogarszając swoją sytuację.

Jeśli chodzi o brak kwasu solnego w żołądku, objawy widoczne są w szczególności po spożywaniu mięsa, ryb, jaj, nabiału, warzyw surowych i strączkowych. Pojawiać się mogą nieprzyjemne dolegliwości, takie jak gazy, wzdęcia i uczucie pełności. Objawy niedokwasoty trwającej przez dłuższy czas mogą wiązać się nawet z alergiami, chorobami autoimmunologicznymi czy wrzodami żołądka i dwunastnicy.

Woda zjonizowana do liczenia nadkwasoty

Niedokwaśność żołądka – badanie

Ponieważ objawy niedokwaszonego żołądka są niespecyficzne, wiele osób zadaje sobie pytanie, jak zyskać pewność co do istnienia tego właśnie problemu. Jak zbadać poziom kwasu solnego w żołądku? Istnieje możliwość przeprowadzenia takiego badania, jednak jest ono dość inwazyjne, wykonywane w warunkach szpitalnych i drogie. Dlatego wiele osób decyduje się na domowy sposób, prosty i bezpieczny. Badanie niedokwaśności żołądka wymaga wypicia łyżeczki sody oczyszczonej rozpuszczonej w ¾ szklanki wody. Soda wchodzi w reakcję z kwasem solnym, powodując wydzielanie dwutlenku węgla – dlatego naturalną reakcją jest „odbicie”, które powinno wystąpić maksymalnie do 90 sekund od wypicia roztworu. Jeśli „odbicie” nastąpi przed upływem 40 sekund, możemy cierpieć na nadkwasotę, jeśli po ponad 90 sekundach, problemem jest niedobór kwasu żołądkowego.

Niedokwaśność żołądka – woda zjonizowana poprawi pH

Nieprzyjemne objawy niedokwasoty żołądka pomaga łagodzić prawidłowa dieta, której jednym z kluczowych elementów jest picie dużej ilości wody. Jeśli cierpimy na niedokwaśność żołądka, woda zjonizowana pozwoli nam utrzymać prawidłowe pH organizmu, zminimalizować niedobory witamin i minerałów, przyspieszyć spowolniony metabolizm. Posiadająca wysokie pH woda alkaliczna neutralizuje kwasy żołądkowe, powodując wzrost pH w żołądku, tym samym pobudzając go do zwiększenia produkcji kwasu solnego. Podczas walki z niedokwaśnością żołądka, woda zjonizowana powinna być wypijana w dużej ilości, co pozwoli osiągnąć satysfakcjonujący efekt.

Jaka dieta przy niedokwaśności żołądka?

Jaka dieta przy niedokwaśności żołądka będzie najlepsza? Warto zrezygnować z tłustych, ciężkich, smażonych pokarmów i zadbać o regularne spożywanie niewielkich porcji. Trzeba pamiętać o dostarczaniu sobie wszelkich niezbędnych witamin i minerałów. Możemy sięgnąć po zioła na niedokwaśność żołądka, takie jak mięta, piołun czy arcydzięgiel. Wiele informacji na temat diety przy niedokwasocie znajdziemy w miejscach tworzonych przez osoby zmagające się z tym problemem (np. forum niedokwasota).

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl