Jonizatory Wody aQuator

Opóźnić efekty starzenia – czy to możliwe?

Wszyscy się starzejemy, jedni wolniej inni szybciej. U jednych efekty widoczne są od razu i u innych nie. Od czego to zależy? Otóż od tlenu! Ale spokojnie, nie od każdej jego formy. Tylko tej, która przybiera formę reaktywną, czyli tzw. oksydanty.

Organizm ludzki reaguje na zaburzenia pomiędzy oksydantami a antyoksydantami w określony sposób. Kiedy oksydantów jest więcej uruchamia się proces stresu oksydacyjnego (czyli proces starzenia się). I gdyby ten stan miał trwać organizm doprowadziłby się do wyniszczenia. Dlaczego? Ponieważ oksydanty uszkadzają DNA, mitochondria i komórki, a których skutkiem mogą być groźne mutacje. Nadmiar wolnych rodników utrudnia regenerację uszkodzeń. Tym samym procesy starzenia zachodzą znacznie szybciej. Skóra staje mniej elastyczna, traci koloryt, jest mniej odporna na czynniki zewnętrzne, a bardziej podatna na powstawanie zmarszczek.

Co więc robić? Dostarczać antyoksydanty. I tutaj pojawia się aktywny wodór.

Co o nim dzisiaj wiemy? Wiemy już bardzo dużo. Przede wszystkim, w porównaniu z innymi antyoksydantami, takimi jak witamina C, czy witamina A jest zdecydowanie silniejszy i skutecznie niszczy selektywnie wolne rodniki, nawet te groźne – hydroksylowe.

W praktyce wygląda to tak: łącząc rodnik hydroksylowy z atomem tlenu otrzymujemy wodę i w ten prosty sposób neutralizujemy szkodliwe działanie rodnika, który jak wiemy jest odpowiedzialny za proce starzenia. Efekt: proces starzenia można spowolnić aktywnym wodorem.

 

Jabłka pokazują jak stres oksydacyjny rozkłada komórki, powodując przedwczesne starzenie się i choroby.

 

Na czym polega fenomen aktywnego wodoru?
• To najmniejszy antyoksydant na świecie, stąd jego większa zdolność do przenikania w głąb komórek.
• Działa selektywnie i nie niszczy oksydantów pożytecznych dla organizmu.
• To pierwiastek całkowicie nietoksyczny, którego nadmiar zostanie wydalony z organizmu, bez straty energii i negatywnych reakcji metabolicznych.
• Ma działanie wspierające dla aktywizacji działania antyoksydacyjnych enzymów wewnątrz komórek (np. katalaza).

Aktywny wodór i woda alkaliczna – dlaczego to połączenie jest tak skuteczne?

Woda alkaiczna nasycona aktywnym wodorem ma wiele zalet:
• nasycona wodorem woda alkaiczna ma ujemny potencjał redukcji utleniania (ORP), co sprawia, że odznacza się właściwościami przeciwutleniającymi, a w efekcie spowalnia proces starzenia się komórek,
• pomaga w regeneracji organizmu i wzmacnia jego odporność,
• reguluje procesy metaboliczne i wspomaga usuwanie toksyn z organizmu,
• nawadnia organizm lepiej niż zwykła woda, z uwagi na swoją budowę, a tym samym dostarcza więcej aktywnego wodoru do komórek, tym samym skóra jest doskonale nawilżona, organizm sprawniej funkcjonuje i całe ciało jest zdrowsze i bardziej odporne na wolne rodniki,
• picie wody jest łatwiejsze niż wdychanie wodoru, bo wystarczy do tego domowy jonizator wody i wodę alkaliczną z aktywnym wodorem można mieć w kilka chwil.

Ile wody alkalicznej z aktywnym wodorem należy pić?

W zależności od stężenia i tak np. przy stężeniu wodoru wynoszącym do 1 mg/l można pić ok. 0,5-1,6 l takiej wody. Natomiast profilaktycznie wodę alkaliczna nasycona aktywnym wodorem w niższym stężeniu można pić w ciągu całego dnia i nie musimy się martwić o przedawkowanie. Nadmiar wodoru usuwany jest bez żadnych skutków ubocznych.
Słowem podsumowania: aktywny wodór zawarty w wodzie alkalicznej pitej codziennie chroni DNA i mitochondria przed zmianami związanymi ze stresem oksydacyjnym. Inaczej mówiąc aktywny wodór neutralizuje najbardziej szkodliwe wolne rodniki tlenowe i oczyszcza organizm na poziomie komórkowym, dzięki czemu wydłuża się i spowalnia proces starzenia się komórek. I o to chodzi.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl