Jonizatory Wody aQuator

W czym można znaleźć aktywny wodór?

Wodór stanowi około 75 proc. całości materii, jest najczęściej występującym pierwiastkiem chemicznym we Wszechświecie i jednym z najczęściej spotykanych pierwiastków na Ziemi. To bezbarwny, bezwonny, bezsmakowy, nietoksyczny i całkowicie bezpieczny dla człowieka gaz w formie cząsteczkowej (H2), pomijając jego łatwopalność.

Większość wodoru na Ziemi występuje w postaci wody lub związków organicznych, ponieważ ten pierwiastek łatwo tworzy związki chemiczne z niemetalami. Co ciekawe, wodór występuje w dużych ilościach m.in. w gwiazdach (w tym w Słońcu), materii międzygwiazdowej oraz w przestrzeni międzyplanetarnej. Na Ziemi można go spotkać np. w skałach, złożach gazu ziemnego, gazach wulkanicznych i – w śladowych ilościach – w powietrzu.

W generatorach wodoru do użytku domowego i spożycia doustnie jako woda wodorowa wytwarzany jest natomiast wodór cząsteczkowy (H2, wodór dwuatomowy, wodór molekularny). Na Ziemi wodór w postaci cząsteczkowej występuje tylko w atmosferze – przy powierzchni w śladowych ilościach, a w wysokich, bardzo rozrzedzonych warstwach jest składnikiem dominującym.

Aktywny wodór terapeutyczny – gdzie występuje?

Terapeutycznie wodór może być używany w różnych postaciach. Do najskuteczniejszych metod przyjmowania wodoru molekularnego należy inhalacja, rozpuszczenie w wodzie lub wstrzyknięcie wraz z solą fizjologiczną. W Polsce o wodzie bogatej w aktywny wodór zrobiło się głośno w 2011 roku, wraz z pojawieniem się na rynku pierwszych jonizatorów wody.

Dzisiaj to generatory wodoru cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wiele badań klinicznych potwierdziło bowiem naturalne właściwości antyoksydacyjne wodoru i terapeutyczne działanie na ponad 170 różnych schorzeń. Nietoksyczność przy wysokich stężeniach i cechy szybkiej dyfuzji komórkowej tego pierwiastka zapewniają oddziaływanie, wykraczające poza oczyszczanie organizmu z rodników hydroksylowych.

Jak działa woda wodorowa?

Wodór cząsteczkowy neutralizuje tylko toksyczne rodniki, nie wpływając na pozostałe, które są pożyteczne dla człowieka. Dodatkowo, po zniszczeniu szkodliwych czynników, zamienia się w czystą wodę, czyli nie wydała żadnych produktów ubocznych.

Wodór molekularny jest najmniejszym pierwiastkiem na Ziemi, dzięki czemu szybko przenika do komórek, mózgu i penetruje cały organizm. Nowoczesna technologia pozwala nam na wytwarzanie zbawiennej dla naszego organizmu wody wodorowej w warunkach domowych – bezpiecznie, prosto i szybko.

Generator aktywnego wodoru – w odróżnieniu od jonizatorów wody – nie dzieli cieczy na formę odczynową, alkaliczną i kwaśną. Do tego pH wody wodorowej pozostaje na neutralnym lub lekko alkalicznym poziomie. Najistotniejszą różnicą między tymi urządzeniami jest masa czystego wodoru, która w jonizatorach wynosi tylko 0,2-0,5 mg/l, a w generatorach osiąga wartość od 0,5 do 1,4 mg/l.

Picie wody wodorowej jest bardzo pomocne w detoksykacji organizmu oraz w walce ze stresem oksydacyjnym i chorobami cywilizacyjnymi. Hamuje procesy starzenia się skóry, poprawia naszą kondycję i witalność.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl