Jonizatory Wody aQuator

Woda alkaliczna a refluks

Refluks żołądkowy to stosunkowo często występujący zespół nieprzyjemnych objawów, związanych z cofaniem się treści pokarmowej z żołądka do przełyku. Okazuje się, że problem ten może być wynikiem nadmiernego zakwaszenia organizmu poprzez spożywanie kwasotwórczych produktów. Woda alkaliczna pomaga w przywróceniu równowagi kwasowo-zasadowej i niwelowaniu dokuczliwych symptomów. Sprawdź, czy można wyleczyć refluks!

Czym jest refluks żołądkowy?

Fachowa nazwa refluksu to refluks żołądkowo-przełykowy. Kryje się pod nią cały zespół różnych objawów, powiązanych z cofaniem się treści pokarmowej pochodzącej z żołądka, a w niektórych przypadkach nawet z dwunastnicy. Zawartość ta ma negatywny wpływ na delikatną błonę śluzową przełyku, powodując szereg nieprzyjemnych symptomów. W przypadku kwasu solnego czy pepsyny żołądkowej mamy do czynienia z refluksem kwaśnym, gdy problem stwarza zawartość dwunastnicy (sole kwasów żółciowych bądź enzymów trzustkowych), określamy to jako refluks alkaliczny czy refluks zasadowy.

Refluks żołądkowy – przyczyny i skutki

Jakie są przyczyny refluksu żołądkowego? Najczęściej jego pojawienie się wynika z problemów z domykaniem się dolnego zwieracza żołądka, rzadziej z przepukliną wślizgową rozworu przełykowego. Nie do przecenienia jest jednak również wpływ codziennej diety. Zakwaszenie organizmu sprzyja powstawaniu choroby refluksowej – czynnikiem ryzyka będzie więc spożywanie dużej ilości kwasotwórczych pokarmów i napojów.

Jakie są skutki refluksu żołądkowego? Jednym z najbardziej znanych objawów jest dość powszechnie występująca w krajach rozwiniętych zgaga – nieprzyjemne pieczenie w przełyku, czasem połączone z bólem czy pieczeniem w okolicach mostka. Możemy zaobserwować także szereg innych objawów, takich jak np. kaszel (zwłaszcza pojawiający się tuż po posiłku), nieprzyjemny oddech, zły stan uzębienia, dysfagia (problemy z przełykaniem), stany zapalne zatok czy gardła. Warto pamiętać, że objawy nasilają się czasowo, np. przy leżeniu na plecach bądź gwałtownych ruchach.

Nieleczony refluks prowadzić może do powstawania owrzodzeń przełyku, krwawień, nadżerek, a nawet perforacji przełyku i stanu przednowotworowego.

Jak wyleczyć refluks?

Wiele osób zastanawia się, czy można wyleczyć refluks. Zanim jednak dowiemy się, jak wyleczyć refluks, pamiętajmy o odpowiedniej diagnozie – objawy tej przypadłości są niespecyficzne i mogą wiązać się z innymi schorzeniami. Konieczne zapewne okaże się wykonanie gastroskopii, pomagające w ocenie sytuacji.

Czy refluks można wyleczyć?Na szczęście tak, choć często wymaga to zmiany stylu życia. Wszystko dlatego, że nawet farmakoterapia mająca na celu zmniejszenie wydzielania kwasu solnego w żołądku czy neutralizowanie kwaśnej treści żołądkowej nie będzie na dalszą metę efektywna, jeśli nadal spożywać będziemy nadmierną ilość produktów kwasotwórczych – przy zakwaszonym organizmie problem szybko powróci. Dlatego jeśli chodzi o refluks żołądkowy, dieta jest kluczowa. Dieta na refluks musi sprzyjać przywróceniu równowagi kwasowo-zasadowej, dlatego należy dążyć do zwiększenia ilości pokarmów o odczynie zasadowym (np. warzywa i część owoców) i minimalizować ilość pokarmów o odczynie kwasowym (np. mięso i kawa). Zanim powiesz: „Wyleczyłem refluks!”, przekonaj się, że jesteś na dobrej drodze do zmiany diety na zdrową – to zapewni długotrwałe efekty.

Czym jest woda alkaliczna i jak pomaga w walce z refluksem?

Wiemy już, że refluks może być związany z zakwaszeniem organizmu. W przywróceniu odpowiedniego pH skuteczne wsparcie zapewnia jonizowana woda alkaliczna, czyli zasadowa. Powstaje ona w procesie elektrolizy, dzielącym wodę i rozpuszczone w niej sole na wodę alkaliczną i kwaśną. Regularne picie wody alkalicznej to skuteczne wsparcie w leczeniu refluksu – sprzyja neutralizacji kwasów oraz detoksykacji, a dodatkowo zwalcza nadmiar wolnych rodników, dotlenia organizm i dostarcza mu wiele dobroczynnych minerałów. Warto sięgnąć po butelkowaną wodę pitną o podwyższonym pH lub zdecydować się na domowy jonizator, dzięki któremu zawsze będziemy mieć pod ręką zdrową wodę zasadową.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej Rozumiem

Tutaj kupisz jonizatory wody aQuator

kontakt@mediasklep24.pl

sklep@naturazdrowie.pl

kromolickaan@gmail.com

bok@med-life.pl

sklep@zdrowie-dom.pl

info@ozoneo.pl

olimpiafit@vip.onet.pl

sklep@grugo.eu

sklep@kawkaje.com

info@zdrowiemojapasja.pl