Woda z aktywnym wodorem – co to jest?
Aktywny wodór, dostarczany organizmowi w postaci wody wodorowej, jest najskuteczniejszym antyoksydantem. Zmniejsza ryzyko występowania i łagodzi objawy wielu chorób. Dodatkowo spowalnia procesy starzenia organizmu, chroniąc go przed wolnymi rodnikami.
Woda z aktywnym wodorem to nic innego, jak woda, w której został rozpuszczony wodór molekularny, składający się z dwóch atomów wodoru (H2). Cząsteczka wodoru po rozpuszczeniu w wodzie nie rozpada się na elektrony i protony, nie zmienia więc pH wody ani organizmu.
Zalety terapii wodą z aktywnym wodorem
Wodór molekularny, zwany też wodorem cząsteczkowym, ma potwierdzony wieloma badaniami pozytywny wpływ na nasz organizm.
- serce – czynnik terapeutyczny, tłumiący uszkodzenia
- skóra – zahamowanie procesów starzenia się, przeciwdziałanie skutkom promieniowania UV
- płuca – leczenie przewlekłej obturacyjnej choroby płuc inhalacjami wodą z aktywnym wodorem
- mięśnie – zmniejszenie poziomu mleczanów we krwi, zahamowanie spadku powysiłkowego, wsparcie leczenia stanów zapalnych mięśni i uszkodzeń tkanek miękkich
- mózg – działanie antyoksydacyjne jako wsparcie leczenia pourazowego
- kości – wsparcie w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów
- krew – obniżenie poziomu cholesterolu, zastosowanie jako środek alkalizujący w kwasicy metabolicznej
- nerki – redukcja stresu oksydacyjnego przy niewydolności nerek
- wątroba – wsparcie leczenia przewlekłego zapalenia wątroby typu B oraz nowotworów
- trzustka – wsparcie leczenia cukrzycy typu 2.
Woda z aktywnym wodorem – jak przygotować ją w domu?
Organizm dorosłego człowieka w 60-70 proc. składa się z wody. Ile znajduje się w nim wodoru? Wodór jest bezbarwnym, bezwonnym, niemetalicznym, bezsmakowym gazem dwuatomowym o wzorze chemicznym H2. Ocenia się, że dziennie ponad 12 litrów wodoru produkowanych jest w ludzkim organizmie w normalnych warunkach fizjologicznych. Dzieje się tak głównie za sprawą fermentacji przyswajalnych węglowodanów przez mikroorganizmy, żyjące w jelicie grubym.
Gdy wodór dostanie się już do układu krążenia, może jedynie w części wydostać się z organizmu – tylko przez płuca. Badanie potwierdzają, że przyjmowanie go regularnie, w warunkach domowych, może mieć wpływ nie tylko na poprawienie samopoczucia i kondycji skóry, ale złagodzić wiele objawów alergii i chorób przewlekłych.
Generator wody wodorowej – jak działa?
Zastanawiasz się, w jaki sposób uzyskać wodę wodorową w domu? Wystarczy skorzystać z inhalatora, wziąć tabletki lub zainwestować w nowoczesne urządzenie – generator wody z aktywnym wodorem.
Nowoczesne urządzenia, które służą do wytwarzania gazowego wodoru o wysokiej czystości z wody, wyróżniają się unikalnym designem, niewielkimi rozmiarami (w zależności od potrzeb), technologią, opartą na bezpieczeństwie użytkowania i ekologii.
Jedną z najlepszych metod produkcji wodoru o wysokiej czystości jest elektroliza wody. Najważniejszym elementem generatora jest ogniwo elektrolizera, w którym zachodzi pożądana reakcja. Ogniwo składa się z dwóch elektrod (anody i katody), które są oddzielone membraną jonowymienną.